Суд ухвалив розділити мечеть Бабура між мусульманами та індуїстами

1
Судді ухвалили, що мечеть повинна бути розділена на три частини між мусульманами і індуїстами, а також невеликою індуїстською сектою (Nirmohi Akhara)
01.10.2010
Оцініть статтю: 
(287 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Вчора, 30 вересня, Верховний суд індійського штату Уттар-Прадеш ухвалив розділити територію мечеті Бабура в Айодхьє, будівля якої була зруйнована індуїстськими фанатиками в 1992 році, між мусульманами і індуїстами.

При цьому, як заявив адвокат індуїстської сторони Раві Шанкар Прасад, індуській общині віддається дві третини території, а мусульманам – одна третина. Він також повідомив, що деталізація рішення суду очікується в найближчі три місяці, передає «ІсламНьюз» з посиланням на телеканал «Аль-Арабія».

Нагадаємо, що мечеть Бабрі в Айодхьє була побудована на початку XVI століття тодішнім ісламським правителем Індії Бабуром (уродженцем Фергани) і аж до середини XX століття використовувалася як місце поклоніння мусульман.

Після розділу Британської Індії на Республіку Індія й Ісламську Республіку Пакистан, значна частина мусульман, що жили у внутрішніх районах першої з вищевказаних держав вимушені була переселитися до Пакистану. Мечеть в Айодхьє була покинута і в ній перестали проводити ісламські обряди поклоніння.

В кінці 1992 року великий натовп індусів (близько 150 тисяч чоловік), що приїхали в Айодхью з усіх куточків Індії на заклик індуїстських націоналістів, зруйнував мечеть.

Варварська акція спровокувала індусько-мусульманські зіткнення по всій Індії, зокрема в таких мегаполісах, як Делі, Бомбей (Мумбай) і Калькутта, які привели до смерті понад 2000 чоловік. Число поранених перевищило 15 тисяч. Від 60 до 70 відсотків потерпілих становили мусульмани. Налякані люди кидали рідні будинки і рятувалися втечею.

Як зазначали спостерігачі, об'єкти і жертви нападів практично скрізь вибиралися заздалегідь. Ключову роль у цьому конфлікті зіграла індуїстська націоналістична «Бхаратія джаната парті» - найбільша опозиційна партія Індії.

Зараз на місці зруйнованої мечеті йдуть археологічні розкопки, які повинні прояснити, чи був на цьому місці, як стверджують індуси, легендарний храм Рами, насправді. Руїни зруйнованої мечеті Бабрі сьогодні обнесені огорожею заввишки 4 м і охороняються армією.

Мечеть Бабура до руйнування
Мечеть Бабура до руйнування

Невирішеність впродовж багатьох років проблеми Айодхьї підсилює недовір'я і роз'єднаність в індійському суспільстві, дестабілізує політичну обстановку і створює вкрай небезпечний прецедент повторення подій «чорної неділі» 1992 року.

В очікуванні нинішнього судового вердикту влада штату Уттар-Прадеш вжила підвищені заходи безпеки, стягнувши до Айодхьє 200 тисяч силовиків.

За матеріалами «ІсламНьюз»

Посилання на тему:

Індія: Пророк Мухаммад для всіх

Мусульманський Ганді

Індія створює умови для розвитку ісламського банкінгу

Ісламська виставка в Індії викликає величезний інтерес

В індійському музеї буде виставлений унікальний Коран трьохсотрічної давнини

В Індії знайдено рідкісний примірник Корану

В одному із сіл Індії індуїсти вже 150 років проводять іфтари для мусульман

Індійські мусульмани оголосили джихад тероризму

Мусульмани Індії створили Рух проти тероризму

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.