На саміті ґалузі інформаційних технологій і комунікацій Connect Arab Summit, що відбувся на початку березня в Катарі, було прийнято рішення про створення панісламської науково-дослідної й освітньої мережі, що охоплює всі 57 країн Організації Ісламської Співпраці (OIC).
Першопочатково вона зв'язуватиме аналогічні мережі, існуючі в Алжірі, Єгипті, Ірані, Казахстані, Малайзії, Марокко, Нігерії, Пакистані, Сенегалі, Судані й Туреччині, повідомляє «Іслам для всіх» із посиланням на OnIslam.
Крім того, учасники саміту підтримали цілу низку сміливих проектів у ґалузі інформаційних технологій з метою до 2015 року розширити доступ до електронної освіти та стимулювати інноваційну діяльність у мусульманських країнах.
Ці проекти охоплюють технологічні мережі, освітні центри, онлайн-університет і віртуальну академію.
Технологічний центр
Експерти вважають, що впровадження цих проектів сприятиме перетворенню ісламського світу на великий технологічний центр.
«Енергія цього регіону свідчить про те, що арабський світ трансформується у великий центр технологій і видатну силу у глобальній ґалузі інформаційних і комунікаційних технологій», – сказав секретар Міжнародної Спілки Телекомунікацій Хамадун Туре (Hamadoun Touré) на саміті в Досі.
«Зараз тут з'являється все більше ІКТ-компаній, які виходять на лідируючі позиції у світі, і я з упевненістю прогнозую, що через десять років ґалузь ІКТ стане найбільшим споживачем наших молодих талантів», – зробив висновок він.
Експерти також сподіваються, що ці ініціативи сприятимуть обміну й поширенню технологій в арабському світі.
За матеріалами islam.com.ua
Посилання на тему:
Палестинські школярки здобули перемогу на науковій виставці у США
Іран став найбільш швидкозростаючою науковою державою
Жінки-науковці з ісламського світу зібралися на конференції у Тегерані