В Америці відкриваються безкоштовні мусульманські клініки для бідних

1
«Ми любимо нашу країну, нашу націю і наших людей», - сказала Хак, яка з 1973 по 2005 рік працювала у декількох дитячих клініках для малозабезпечених
19.01.2010
Оцініть статтю: 
(269 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Група американських лікарів-мусульман зі штату Огайо виступила з ініціативою про надання допомоги незаможним. «Ми хочемо зробити все можливе, щоб надати допомогу, особливо у нинішні важкі часи», - сказала педіатр Маліка Хак в інтерв'ю газеті Columbus Dispatch.

Хак очолює групу, до якої входять 22 мусульманських лікаря і 7 медсестер, які відкривають безкоштовну клініку для надання медичної допомоги тим, хто не має страховки.

У клініці, що відкрилася у п'ятницю, місцеві жителі, які не мають медичної страховки і державних пільг на медобслуговування, можуть пройти безкоштовне медичне обстеження і отримати консультацію лікарів.

«Ми любимо нашу країну, нашу націю і наших людей», - сказала Хак, яка з 1973 по 2005 рік працювала у декількох дитячих клініках для малозабезпечених.

Ще у 2008 році мусульманська громада прийняла рішення про відкриття мережі безкоштовних клінік для надання допомоги незастрахованим американцям. Подібні мусульманські медичні установи вже відкриті у містах Цінціннаті і Дайтон, передає «Іслам для всіх» з посиланням на «ІсламОнлайн».

Американські мусульмани-медики реалізують подібні ініціативи не вперше. Більше десяти років тому була заснована Університетська Мусульманська Медична Асоціація (UMMA), яка сьогодні обслуговує близько 16 тисяч пацієнтів будь-яких віросповідань. У 1996 р. група студентів-мусульман, які вирішили, що мусульманська громада недостатньо активно бере участь у громадському житті країни, відкрила першу у США цілодобову благодійну клініку.

Мусульмани США відкривають нові безкоштовні клініки для того, щоб американці могли отримати поняття про справжній іслам. «Зараз імідж мусульман у цілому знаходиться не на висоті», - говорить Хак. Після терактів 11 вересня 2001 р. для громади, що нараховує від 6 до 7 мільйонів чоловік, настали важкі часи.

Особиста участь мусульман у недавній спробі теракту в американському літаку, а також розстрілі солдатів на військовій базі у Техасі ще більше зашкодили іміджу мусульманської громади у США.

«Ми не збираємося пропагувати нашу віру, - говорить доктор Саїда Яссін, яка працюватиме на громадських засадах у новій клініці. - Ми просто хочемо показати, що як мусульмани, ми являємо собою згуртовану групу і хочемо допомогти».

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Мусульманські організації надають допомогу потерпілим від землетрусу на Гаїті

Організація американських мусульман збирає кошти на відновлення церков у Малайзії

Президент Таджикистану закликає країни ОІК створити фонд допомоги бідним мусульманським державам

Всесвітній ісламський благодійний фонд планує побудувати в Чечні центр реабілітації дітей-інвалідів

Нужденні діти Британії отримають допомогу від місцевих мечетей

У Франції мечеті допомагають бездомним під час Рамадану

Американські мусульмани - активні учасники волонтерського руху

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.