В Лондоні вперше проведене наукове дослідження ісламофобії і злочинів на ґрунті релігійної ненависті

1
Ісламофобія виникла не у вакуумі, вона пояснюється війною в Іраку, війною з тероризмом, і, зрештою, проблемами держави, недосконалістю її законодавства і недальноглядних рішень виконавчої влади, - експерти
05.02.2010
Оцініть статтю: 
(231 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Вперше вчені серйозно поставилися до проблеми ісламофобії у Великобританії. В останній доповіді вчених британського університету за результатами проведеного у Лондоні соціологічного дослідження під назвою «Ісламофобія і злочини на ґрунті ненависті до мусульман» (Islamophobia and Anti-Muslim Hate Crime) показано, яким чином «страх і упередження проти мусульман створюють контекст для насильства на релігійному ґрунті».

Дослідження було проведене Європейським мусульманським дослідницьким центром (EMRC) при Екстерському університеті за підтримки Фонду Кордови (Cordoba Foundation) і організації Islam Expo, які фінансували десятилітню програму вивчення життя мусульман у містах Європи.

На думку експертів Інституту міжнаціональних відносин (Institute of race relations (IRR)) сильною стороною дослідження є аналіз факторів виникнення антимусульманських настроїв і систематизація сил, що стоять за нападами на мусульман і мечеті. При цьому вони вказали на слабкі сторони доповіді.

Вчені поставили перед собою завдання відобразити ситуацію у Лондоні, однак назвали лише сім серйозних випадків, згадавши про інші проблеми, такі як факти хуліганства, погроз, приховування інформації, роль Британської Національної Партії.

Тому, вважають експерти, з доповіді незрозуміло, на яких емпіричних даних основуються висновки вчених, і це при тому, що достеменно відомо про замахи на життя і вбивства на ґрунті релігійної ненависті, не кажучи про багаторазові випадки дискримінації і залякування, які мають місце у Лондоні.

Для експертів, що багато років вивчають проблему расової ненависті у столиці, надмірна похвала на адресу діяльності лондонської поліції, що пролунала у доповіді, і переконаність у тому, що додаткова інформація про злочини, що готуються, на ґрунті релігійної ненависті може внести серйозну лепту у вирішення питання, здаються занадто оптимістичними.

Експерти IRR вважають, що недостатньо простежити зв'язок між злочинами проти мусульман і ростом ісламофобії: потрібно усвідомити, що остання виникла не у вакуумі, вона пояснюється війною в Іраку, війною з тероризмом, і, зрештою, проблемами держави, недосконалістю її законодавства і недальноглядних рішень виконавчої влади.

Незважаючи на всі «слабкі місця» дослідження, фахівці IRR вважають, що воно стало першим детальним вивченням випадків насильства проти мусульман, у рамках якого були проведені інтерв'ю з потерпілими, членами їхніх родин, свідками і поліцейськими. Таким чином, аудиторії надається можливість простежити весь процес: від самого інциденту до визнання винності злочинців.

Експерти сподіваються, що у наступному дослідженні, яке завершиться влітку 2010 року, вчені Екстерського університету зможуть глибше проникнути у суть проблеми і показати більш реальні перспективи її подолання силами британського суспільства і мусульманської громади. «Зрештою, мусульмани повинні бути не лише жертвами, але й творцями своєї долі», - стверджують експерти IRR.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

У Великобританії видається фатва, що забороняє теракти смертників

Рівень расизму в ЄС «шокує», заявляє агентство з прав людини

Побутовий расизм як основа великої політики

Мусульмани вважають помилковою стратегію Блера щодо імамів

В британських університетах не знають про іслам

Експерти вказують на поширення ісламофобії в Європі

Британські мусульмани більшою мірою довіряють державним інститутам, поліції та судам, ніж середньостатистичний британець

Британські профспілки приєдналися до мусульман в боротьбі проти ісламофобії

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.