Вбивство тисяч мусульман у Боснії було «вмисним і заздалегідь обдуманим»

1
Мусульмани повинні використовувати можливості захищати свої права, наголосив Р. Чубаров
1
Через день після того, як сербські війська ввійшли до Сребрениці в 1995 році, офіцер армії боснійських сербів Вуядін Попович натякнув, що всі тутешні чоловіки будуть вбиті
1
1
17.02.2012
Оцініть статтю: 
(379 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Свідок звинувачення в суді над лідером боснійських сербів часів війни Радованном Караджичем (Radovan Karadzic) дав свідчення на засіданні Міжнародного трибуналу стосовно колишньої Югославії, описавши «вмисні вбивства» тисяч мусульман у східній Боснії.

Момір Ніколіч (Momir Nikolic) заявив, що вбивство майже 8 тисяч мусульман у Сребрениці в липні 1995 року було «заздалегідь обдуманим і спланованим» військами боснійських сербів.

За словами Ніколіча, через день після того, як сербські війська ввійшли до Сребрениці, офіцер армії боснійських сербів Вуядін Попович (Vujadin Popovic) натякнув, що всі тутешні чоловіки будуть вбиті.

«Попович сказав мені, що жінок і дітей вивезуть... після чого відокремлять чоловіків армійського віку», – розповів колишній капітан армії боснійських сербів суду.

«Я запитав, що буде з чоловіками, і він відповів у своїй звичайній манері, що «всі мусульмани» (він використав принизливу назву громади) будуть вбиті».

Ніколіч також повідомив, що інший офіцер Любіша Беара (Ljubisa Beara), а також командир боснійських сербів Ратко Младіч підтвердили існування такого плану.

56-річний Ніколіч показав, що 13 липня 1995 року Младіч побував у Коневіч Полє, де утримувались в'язні-мусульмани, і сказав «не хвилюватися», пообіцявши, що їм дозволять піти «куди вони побажають».

На питання Ніколіча, що насправді станеться з ув'язненими, Младіч жестом показав, що їх «приберуть».

На сьогодні Ніколіч відбуває 20-річний термін у в'язниці, Беара отримав пожиттєве ув'язнення, а Караджичу пред'явлено звинувачення за одинадцятьма пунктами в ґеноциді, військових злочинах і злочинах проти людства, здійснених військами під його командуванням.

За словами Ніколіча, він відчуває особливу відповідальність за подію, тому не мав ані сил, ані можливостей врятувати людей, приречених на смерть. «Мені шкода, що я не втік, коли зрозумів, що здійсниться злочин, і я ще раз вибачаюся перед усіма сім'ями загиблих», – завершив Ніколіч.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Новини

Сьогодні - 16 років від дня розправи в Сребреніці над 8 тис. мусульман

Парламент Сербії засудив масове вбивство мусульман у Сребреніці

Міжнародний суд виніс рішення про геноцид у місті Сребреніца

Статті

Боснія-Герцеговина

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.