Протягом найближчих 13 тижнів вестиметься активна підготовка до відправки з Лондона найбільшого в історії конвою з гуманітарним вантажем у Сектор Газа. Під час конференції Кампанії солідарності з Палестиною на минулих вихідних колишній депутат британського парламенту Джордж Геллоуей (George Galloway) повідомив, що після Рамадану у сторону Палестини відправляться флотилія з 60 кораблів і наземна колона з 500 вантажівок.
Представник організації «Віва Палестина» й один із пасажирів останньої флотилії Кевін Овенден (Kevin Ovenden) повідомив, що конвой буде «значно більший», ніж усі попередні, а на його борту знаходитиметься найбільший контингент британських активістів.
Організацією відправки наступної флотилії, паралельно з якою до Палестини вирушить наземна колона транспорту, спільно займаються Британська Кампанія солідарності з Палестиною і «Віва Палестина». Передбачається, що флотилія й сухопутна колона стартують 12 вересня й одночасно прибудуть у Газу через три з половиною тижні.
Активісти сподіваються, що «Флотилія свободи-2» отримає набагато ширшу підтримку міжнародної громадськості: «Минулого разу був присутній в основному турецький, алжирський, йорданський контингент, а зараз ми мобілізуємо наших друзів із Бахрейна та інших країн Персидської затоки, а також Італії, Франції й Іспанії. Ведуться неформальні дискусії із представниками Марокко, Мавританії та інших арабських країн. Нам сприяють представники громадських організацій, не тільки рухів солідарності».
Байдужість
Учасники конференції зазначили, що британський уряд не надає підтримки активістам, більш того, він сприяє блокаді, розвиваючи торгові відносини з «Ізраїлем»: щорічно британська влада отримує близько 30 мільйонів фунтів від продажу зброї «єврейській державі». Саме ця зброя використовувалася, зокрема, під час операції «Литий свинець».
Учасники форуму також висловили жаль у зв'язку з байдужістю британських властей до долі британських активістів: представники британського консульства навіть не побачилися зі своїми громадянами, коли ті знаходилися під арештом в «Ізраїлі», тоді як співробітники дипломатичних представництв інших країн, зокрема, Македонії, прибули у порт Ашдод уже через декілька годинників після інциденту.
Що стосується безпеки пасажирів, активісти розраховують на «обережність» військово-морських сил «Ізраїлю» у світлі міжнародного обурення недавнім інцидентом, під час якого загинули дев'ять турецьких добровольців.
Організатори розраховують, що масштаб наступної гуманітарної експедиції поставить під питання подальшу блокаду Гази. «Після недавнього ізраїльського штурму, у русі солідарності намітилося серйозне зрушення. Ми входимо в нову фазу, і завданням організації солідарності є залучення нових сил до нашої роботи, щоб припинити блокаду Гази, завершити окупацію і змусити «Ізраїль» відповісти за свої злочини», — заявив Овенден.
За матеріалами «Іслам для всіх»
Посилання на тему:
Новини
За попередніми даними, всі полонені з «Флотилії свободи» були звільнені
Ізраїльські атаки викликали шквал протестів у всьому світі
«Ізраїль» атакував кораблі гуманітарної місії, що намагалася прорвати блокаду Гази
Створена коаліція за свободу Гази
Рух «За свободу Гази» відправить палестинцям гуманітарний вантаж з Ірландії
«Віва Палестина» відправить до Гази новий вантаж гуманітарної допомоги
Статті