Вищий адміністративний суд Єгипту скасував заборону на носіння нікабів

1
Свобода на носіння нікабів гарантована правами людини, а також конституційними свободами
22.01.2010
Оцініть статтю: 
(84 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Вищий адміністративний суд Єгипту скасував заборону на носіння нікабів (вуалей, що закривають обличчя) у вузах країни, визнавши це порушенням конституційних прав студенток.

Як передає єгипетська преса, в ході розгляду апеляції суд вищої інстанції визнав незаконним прийняте раніше рішення адміністративного суду Каїра, яке підтвердило на початку січня прийняту ректоратами вузів єгипетської столиці заборону на носіння вуалей, що закривають обличчя у жіночих гуртожитках, а також у студентських аудиторіях під час екзаменаційних сесій.

«Свобода на носіння нікабів гарантована правами людини, а також конституційними свободами, і студентки мають право вдягатися так, як їм зручно, виходячи зі своїх релігійних переконань і соціальних принципів, які не можна зневажати, - йдеться у заяві апеляційного суду. - Тому нікаби не можуть використовуватися як засоби пригнічення дівчат».

Хвиля заборон на носіння нікабів у приміщеннях вузів сколихнула Каїр наприкінці минулого року, коли з подачі імама найбільшого у світі ісламського університету Аль-Азхар Мухаммеда Сейіда Тантауі міністерство освіти Єгипту видало наказ про заборону нікабів, передає NEWSru.com.

Більшість ісламських діячів виступили з осудом світського розпорядження, що ображає релігійні традиції суспільства. Після цього 55 студенток подали позов до суду з вимогою зняти заборону, мотивувавши це тим, що на іспитах в аудиторіях знаходяться чоловіки, від яких потрібно приховувати обличчя.

Нагадаємо, що суперечки про нікаб у Єгипті ведуться багато років. Більшість мусульманок у країні носять хіджаб (хустку, що закриває волосся і шию, але залишає відкритим обличчя). Водночас за останні кілька років у Єгипті з'явилося багато жінок, що закривають обличчя нікабом, що викликає занепокоєння у влади, яка намагається зупинити цей процес.

Закривати обличчя відповідно до шаріату не є обов'язком мусульманки, історично нікаб став розповсюдженою традицією у деяких країнах арабського й ісламського світу. Тому, на відміну від обов'язкової для носіння хустки-хіджабу, його заборона не викликає настільки гарячих дискусій і протестів з боку мусульманського співтовариства.

За матеріалами NEWSru.com

Посилання на тему:

Суд Єгипту заборонив здавати іспити в нікабах

Єгипет перешкоджає руху гуманітарного конвою, що направляється у Сектор Газа

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.