8 квітня в Укрінформі відбулася прес-конференція на тему: «Крим: інформаційне гетто», приурочена до Дня кримськотатарської журналістики, який відзначається 10 квітня. Організатором заходу виступило Міністерство інформаційної політики України.
Головний редактор «QHA» (Кримські новини) Гаяна Юксель зазначила, що День кримськотатарської журналістики завжди був приводом для зустрічей і спілкування журналістів, видавців і науковців, які протягом тривалого часу здійснювали свою діяльність у Криму.
− Якщо розглядати ситуацію до окупації, то на території Криму повноцінно могли діяти 15 кримськотатарських ЗМІ, серед них газети, журнали, відомча преса, телеканали ATR і Lâle, радіо. Що сталося після окупації? Зрозуміло, одним з перших кроків, зроблених окупантами, стала зачистка і переформатування інформаційного ландшафту півострова. Принцип, за яким видавалися ліцензії і дозволи на право діяльності, був незмінним. Це прийняття окупаційної влади, згода з проведеною політикою, відсутність свободи слова і критики, оповіщення про події, що відбуваються, в тому контексті, в якому це вигідно самопроголошеній кримській владі. І в підсумку цієї інформаційної політики ті засоби масової інформації, які не погодилися зі змінами, були видавлені з території Криму, − заявила Гаяна Юксель.
За її словами, всього за час окупації півострів покинуло 10 ЗМІ як кримськотатарських, так й українських, які продовжують свою роботу на материковій Україні.
Радник міністра інформаційної політики України з питань Криму Еміне Джеппар презентувала колективне відеозвернення кримськотатарських журналістів до українських та зарубіжних колег. За її словами, 10 квітня символізує «інформаційне гетто в Криму» і закликала всі ЗМІ до поширення цього ролика.
Нагадаємо, 10 квітня відзначається День кримськотатарської журналістики. Таке рішення було ухвалено в 2011 році в Бахчисараї на конференції кримськотатарських ЗМІ. Дата вибрана не просто так − саме 10 квітня 1883 року вийшов у світ перший номер першого кримськотатарського періодичного видання − двомовної газети «Терджиман» просвітителя Ісмаїла Гаспринського.