Активісти «КримSOS» провели 28-му акцію з вимогою розслідувати насильницькі зникнення в Криму

© ️Крым. Реалії: Акція «Злочин і кара», 26 жовтня 2018 року
© ️Крым. Реалії: Акція «Злочин і кара», 26 жовтня 2018 року
КримSOS: Адвокат Полозов — представник сім’ї викраденого в окупованому РФ Криму активіста, члена Меджлісу кримськотатарського народу Ервіна Ібрагімова
© ️КримSOS: Адвокат Полозов — представник сім’ї викраденого в окупованому РФ Криму активіста, члена Меджлісу кримськотатарського народу Ервіна Ібрагімова
© ️Крым. Реалії: Акція «Злочин і кара», 26 жовтня 2018 року
КримSOS: Адвокат Полозов — представник сім’ї викраденого в окупованому РФ Криму активіста, члена Меджлісу кримськотатарського народу Ервіна Ібрагімова

26 жовтня під посольством Росії в Києві відбулася вже 28-ма акція, присвячена жертвам насильницьких зникнень в окупованому Криму. Цього разу вона носила назву «Злочин і кара».

На заході біля російської амбасади активісти встановили біле полотно і написали цифри «44», «15», «6». Як пояснила співзасновник громадської ініціативи «КримSOS» Таміла Ташева, «44» — це кількість убитих, «15» — незнайдених, «6» — знайдених мертвими за час російської анексії півострова.

Як передає кореспондент Крим.Реалії, за словами адвоката Миколи Полозова, подібні акції вкрай необхідні «щоб надія продовжувала жевріти в їх душах».

— З початку російської окупації на півострів накинулись невдачі, які раніше неможливо було навіть уявити. Численні викрадення, вбивства, репресії стосовно громадян України, передусім кримських татар. Досі люди, які знаходяться там, живуть сподіванням, що цей кошмар закінчиться, що викрадені повернуться додому, зокрема й Ервін Ібрагімов, — сказав Полозов.

Нагадаємо, в травні 2016 року в Бахчисараї невідомі викрали члена виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар та Меджлісу кримськотатарського народу Ервіна Ібрагімова. Камера відеонагляду зафіксувала, як дві людини у формі російських дорожніх інспекторів зупинили машину Ібрагімова і забрали його у свій мікроавтобус. Кримська правозахисна група припускає, що до викладення причетна російська влада чи підконтрольні їй парамілітарні групи.

Російське управління Слідчого комітету Росії щодо Крыму порушило кримінальну справу про викрадення, але інформації про місцезнаходження Ервіна Ібрагімова немає.

Після анексії Криму на території півострова почастішали випадки викрадень людей, переважно з-серед кримських татар. При цьому в кримському управлінні Слідкому Росії стверджують, що «масових зникнень кримських татар на півострові немає».

Як повідомляє КрымSOS, під час виступу на 28-й акції, присвяченій жертвам насильницьких зникнень в окупованому Криму під Посольством РФ в Києві, адвокат Микола Полозов повідомив, що став представником сім’ї викраденого Ервіна Ібрагімова.

— Я прийняв доручення від батька Ервіна Ібрагімова на ведення цієї справи, — заявив Микола Полозов.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.