Анонімне опитування показало, що кримчани не підтримують приєднання півострова до РФ

Анонімне опитування показало, що кримчани не підтримують приєднання півострова до РФ
Експерт з соціальних і бізнес-комунікацій Борис Ходорковський
13.06.2016
Оцініть статтю: 
(312 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

9 червня в Укрінформі відбулася презентація дослідження «Вивчення громадської думки українців в анексованому Криму: необхідна підтримка і рекомендовані способи комунікації з Батьківщиною». Організатор заходу — Міністерство інформаційної політики України. Аналіз провів експерт з соціальних і бізнес-комунікацій Борис Ходорковський у рамках програми СIPR Британського королівського інституту Public Relations.

Він розповів, що, за даними російської перепису, який був проведений після анексії в 2014 році, з 2,2 млн населення Кримського півострова майже півмільйона, а саме 482 тис., заявили, що знають українську мову. Примітно також, що 46 тис. осіб зберегли українське громадянство і 344 тис. вважають себе українцями.

За його словами, в тому ж 2014 році Інститут Геллапа провів опитування, 83% респондентів якого відповіли, що дані референдуму про приєднання Криму до Росії відображають погляди людей. Однак опитування проводилося методом персонального інтерв’ю, який важко назвати повністю анонімним.

Він також нагадав, що, згідно зі статтею 280, пункт 1 Кримінального кодексу РФ, публічні заклики до вчинення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ і заперечення законності приєднання Криму зокрема, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років.

Борис Ходорковський зазначив, що за допомогою конфіденційної онлайн-анкети Google Form було опитано 159 респондентів з Криму. 68,5% з них не підтримують приєднання Криму до Росії і 31% — повністю підтримують.

— Кількість людей, які ідентифікують себе з Україною, склала 83% вибірки, — зазначив автор дослідження.

За його словами, серед проукраїнських резидентів анексованого Криму в рейтингу довіри до ЗМІ на першому місці опинилися українські сайти, а українській пресі довіряють 49% опитаних.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.