Батальйон ім. Шейха Мансура — на захисті Києва

Батальйон ім. Шейха Мансура — на захисті Києва
Бійці батальйону ім. Шейха Мансура разом із головою Меджліса Рефатом Чубаровим
24.03.2022
Оцініть статтю: 
(100 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Чеченські добровольці з батальйону імені Шейха Мансура воюють із окупантами під Києвом.

На відео, опублікованому на фейсбук-сторінці агентства «Укрінформ», видно, як захисники нашої Батьківщини безстрашно ведуть бій із російськими військовими коло залізничної платформи та колій.

На відеозапису чути, що бійці перемовляються чеченською мовою та вигукують «Аллагу акбар!» і «Бісмілляг!»

Раніше глава уряду у вигнанні Чеченської республіки Ічкерія Ахмед Закаєв заявив

«Усі чеченці, що вважають себе вільними та готові віддати своє життя за свободу, за свободу свого народу, дуже добре пам’ятають слова першого президента Чеченської республіки Ічкерія Джохара Дудаєва. Він свого часу сказав: „Сонце свободи зійде над Україною, і тоді ми разом звільнимося“. Це було майже 30 років тому. Ви згадайте, які ще недавно були відносини Росії та України. Слова Дудаєва були пророчими, він не раз казав, що Україна зійдеться у двобою з Росією. Тобто ми на ментальному рівні були готові до того, що це може статися».

Зазначимо, в Україні перебувають два чеченські батальйони ще від початку війни ​​2014 року. Одним із перших із Данії приїхав воювати за Україну Іса Мунаєв — командувач батальйону ім. Джохара Дудаєва, що загинув 2015 року.

Довідка. Батальйон ім. Шейха Мансура — добровольче збройне формування, що бере участь у збройному конфлікті на сході України на боці урядових військ і складається здебільшого з чеченців, що емігрували з Росії після другої чеченської війни. Спершу підрозділ воював у складі ДУК ПС. Від 2015 року — у складі Української добровольчої армії. Названий на честь першого імама Кавказу та лідера кавказьких горян кінця XVIII ст. шейха Мансура.
Добровольчий батальйон ім. Джохара Дудаєва (Міжнародний миротворчий батальйон ім. Джохара Дудаєва), що воює за Україну, так само складається здебільшого з чеченців, що виїхали з Росії після другої чеченської війни. Названий на честь першого президента Чеченської Республіки Ічкерія Джохара Дудаєва.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.