Чергова масова нічна облава російських окупантів на кримських татар

17.02.2021
Оцініть статтю: 
(36 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Уночі 17 лютого російські силовики прийшли з обшуками до будинків мусульман у кількох районах окупованого півострова. Як повідомили «Крим.Реалії» активісти громадського об’єднання «Кримська солідарність», обшуки відбулися в Абдулборі Махамадамінова в Совєтському районі, Азамата Еюпова в Білогірську, Тимура Ялкабова в Сімферополі, Ернеста Ібрагімова в Бахчисараї, Олега Федорова в Бахчисараї, Ленура Сейдаметова в Сімферополі і Яшара Шихаметова в Севастополі.

Про це з посиланням на голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова сказано також в інформаційному сюжеті телеканалу «Дім»:

— Російські силовики від четвертої ранку провадять слідчі заходи. Співробітники ФСБ та Росгвардії вночі вдерлися до будинків шістьох кримчан у Сімферополі, Білогірську, Бахчисараї та в селі Завітне. Пізніше стало відомо ще про один обшук у селі Орлине: затримано Абдулборі Махамадамінова.

Як повідомляє «Кримська солідарність» і правозахисники, Махамадамінова відвезли в невідомому напрямку. У чому підозрюють затриманих — невідомо, але всі кримські татари, що в їхніх будинках проведено обшуки, — громадянські активісти та учасники мирних акцій протесту.

Лютфіє Махамадамінова, дружина затриманого Абдулборі Махамадемінова, розповіла, що о четвертій ранку приїхала «бригада»:

— Хтось постукав у двері, і всі ввійшли. Я встигла тільки накритися ковдрою, сказала, що господар будинку надворі. І привели його сюди. Я тільки почула, що шукають «Сейдалієва». Мені ніхто не представлявся, і я не чула, чи йому (чоловікові. — Ред.) представилися, чи ні. І все — переодягнувся чоловік, вони його забрали та відвезли.

Відомо, що Ернест Ібрагімов, у будинку якого також відбувся «обшук», понад десять років працював кухарем у караван-сараї «Салачик» і є активістом проєкту для дітей політв’язнів «Кримське дитинство». 2017 року проти нього порушили адміністративну справу. Як кажуть активісти, на гарячій лінії ФСБ повідомляють, що обшук у нього провели в рамках кримінальної справи співробітники спецслужб.

Азамат Еюпов — учасник протестної акції кримських татар на Красній площі в Москві в липні 2019 року та постійний слухач на відкритих судових засіданнях у справах проти кримських мусульман.

«Абдулборі Махамадамінов має троє неповнолітніх дітей віком 7, 5, 2 роки. В Ернеста Ібрагімова на утриманні четверо дітей, подружжя чекає на п'яту дитину», — розповіли активісти, за інформацією яких, співробітники ФСБ повідомили родичам, що затриманим інкримінують статтю 205.5 Кримінального кодексу РФ («Організація діяльности терористичної організації та участь у діяльності такої організації»).

Юридичну допомогу затриманим кримчанам надаватимуть адвокати Сіяр Панич, Ліля Гемеджі, Юнус Рефат, Марлен Халіков, Еміль Курбедінов і Тарас Омельченко.

В окупованому українському Криму регулярно провадять обшуки у цивільних журналістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу, а також у звичайних кримчан, здебільшого кримських татар. Їм висувають стандартне звинувачення в належності до забороненої у РФ, але легальній у багатьох країнах світу, зокрема в Україні, організації «Хізб ут-Тахрір». Обшуки та облави мають масовий характер: силовики блокують цілі квартали, не пропускаючи місцевих жителів; під час обшуків підкидають «заборонену» літературу.

Правозахисники вважають обшуки та затримання активістів за політичні репресії та переслідування за релігійною та етнічною ознакою.

Нагадаємо, напередодні, 16 лютого, на пленарному засіданні Верховної Ради України серед першочергових розглянуто та ухвалено проєкт Постанови «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОЧЕС, урядів і парламентів держав світу щодо засудження тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, порушень прав і свобод людини на тимчасово окупованих територіях і про звільнення політичних в'язнів — громадян України», №4655. 

Постанова закликає світову спільноту не припиняти політику невизнання та засудження анексії АРК й міста Севастополя, окупації Росією окремих районів Донецької та Луганської областей, а також до подальшої консолідації міжнародної взаємодії з метою відновлення територіальної цілісности України, в тому числі в рамках української політико-дипломатичної ініціативи «Кримська платформа».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.