«Ця кампанія може стати для Ердогана останньою» — Михайло Якубович оцінив перебіг виборів у Туреччині

«Ця кампанія може стати для Ердогана останньою» — Михайло Якубович оцінив перебіг виборів у Туреччині
Релігієзнавець Михайло Якубович
08.05.2023
Оцініть статтю: 
(102 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Релігієзнавець Михайло Якубович в етері 24 каналу дав оцінку ситуації щодо виборів у Туреччині.

Напередодні під час інтерв'ю президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган раптом почувся недобре. Згодом він пояснив, що в нього «шлунковий грип».

Відповідаючи на питання, чи стан здоров'я Ердогана може вплинути на  вибори в Туреччині, пан Якубович запевнив, що Ердоган звик випрацьовувати досить сильно з самого початку свого політичного життя, та орієнтувався виключно на публічність.

—  Постійні поїздки, постійно на людях. Він абсолютно звик працювати, тому дійсно скоріш за все там вже є проблеми зі здоров'ям. Ця кампанія може стати для нього останньою. Проблеми зі здоров'ям не додадуть йому голосів так точно. Частина соціуму від Ердогана вже втомилась, і просто від тих складнощів які за останні роки переживає Туреччина. 

За словами Михайла Якубовича обіцянки кандидатів на посаду в президенти йдуть одна поперед одною, і виглядає так, що  Кемаль Киличдароглу (тур.Kemal Kılıçdaroğlu), і Ердоган ставлять все на свою перемогу у виборах.

— Турецька інфляція, проблеми з відповідним працевлаштуванням та безперспективність молоді додають голосів саме Киличдароглу. Хоча він також далеко не молодий кандидат який вже давно в політиці. Просто тут сформувався певний комплекс Ердогана, багато виборців в турецькому суспільстві просто не хочуть вже такого типу правління який є в Ердогана. 

На думку релігієзнавця президенту Туреччини не потрібен програш в першому турі. 

«Я думаю, якщо після першого туру в Ердогана буде чітке бачення, і якщо він зрозуміє що в другому турі йому просто не перемогти – там піде мова вже про передачу влади, і я б ці події не драматизував. Тим більше схоже на те, що міжнародна політика Туреччини, зокрема ставлення до війни Росії проти України суттєвих змін зазнавати не буде.

Наприкінці інтерв'ю в Якубовича запитали який відсоток Турецького суспільства може підтримати проросійські настрої в лідера партії «Батьківщина» Догу Перінчека (тур. Doğu Perinçek) який каже, що треба визнати окуповані Росією території України частиною РФ.

— Перінчек не зміг навіть набрати достатню кількість голосів коли висувався в ті ж самі кандидати. Пересічний молодий турецький виборець навряд чи згадає хто такий Догу Перінчек. Це маргінальна ліванська фігура, яка грає дуже обмежену роль. Шкода, що частина турецького громадянського суспільства не надто активно засуджує, а вони залишаються як одна з варіацій турецької думки щодо того що відбувається в Україні.

Повний випуск інтерв'ю Михайла Якубовича можна переглянути на сторінці 24 каналу в ютуб.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.