Дізнайтеся більше про союзи козацької України та Кримського ханства у XVI–XVIII століттях

Дізнайтеся більше про союзи козацької України та Кримського ханства у XVI–XVIII століттях

Кияни та гості міста мають змогу більше дізнатися про історію України, зокрема про її контакти з Кримським ханством: ГО «Таврійська гуманітарна платформа» та Ісламський культурний центр м. Києва запрошують всіх охочих 15 червня до Національного заповідника «Софія Київська» на діалог істориків «Союзи козацької України та Кримського ханства у XVI–XVIII століттях».

Модеруватиме захід координатор Таврійської гуманітарної платформи, кандидат історичних наук Андрій Іванець.

Доповідачем виступить доктор історичних наук, директор Науково-дослідного інституту козацтва, відомий дослідник ранньомодерної України та її зв’язків з сусідами Тарас Чухліб. Під час заходу він представить аудиторії свою нову книгу «Козаки і татари. Кримсько-українські союзи 1500–1700-х років». Співдоповідачем буде відома дослідниця історії кримськотатарського народу, кандидат політичних наук Гульнара Бекірова.

Для заходу спеціально обрано галерею «Хлібня», де зараз в рамках міжмузейного проекту про взаємовпливи української і кримськотатарської культур «Чумацький шлях» експонується виставка «Народжені війною». Отже, діалог істориків відбудеться в оточенні предметів, які були свідками подій в Криму та Україні у XV–XVIII століттях.

Планується, що під час заходу представить свою продукцію Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», який випустив книгу Тараса Чухліба «Козаки і татари. Кримсько-українські союзи 1500–1700-х років». Також до діалогу запрошені науковці, державні та громадсько-політичні діячі, представники Меджлісу кримськотатарського народу.

Захід відбудеться 15 червня з 18:00 до 20:30 за адресою: Національний заповідник «Софія Київська», галерея «Хлібня» (Консисторія), вул. Володимирська, 24. Вхід вільний.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.