Для жителів окупованого Криму відкриття регіонального Офісу євроінтеграції має важливе значення

©️Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції: 15.10.2020р., в Зерсоне открыт первый региональный  Офис европейской интеграции
©️Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції: 15.10.2020р., в Зерсоне открыт первый региональный Офис европейской интеграции
21.10.2020
Оцініть статтю: 
(19 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Херсоні 15 жовтня відкрився перший регіональний Офіс європейської інтеграції, найближче розташований до Кримського півострова.

Відтепер кожен, хто приїжджає до Херсонської області через адміністративний кордон з Кримом, зможе скористатися можливостями євроінтеграції, проконсультуватися з питань європейського курсу України, ознайомитися з його перевагами і можливостями.

Про це повідомила Ольга Стефанишина в соцмережі Фейсбук на офіційній сторінці Офісу Віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

«Сьогодні (15 жовтня 2020 року — ред) відбулася знакова подія — відкриття першого в Україні регіонального Офісу євроінтеграції. Регіональні Офіси європейської інтеграції стануть «місцем сили» для всіх, хто прагне до європейської України. Починаємо з Херсона», — йдеться в повідомленні. 

Під час установчої наради з питань запуску роботи Офісу євроінтеграції Херсонській області Ольга Стефанишина заявила:

«До Євросоюзу інтегрується вся країна, кожна область, місто або містечко. Тому для мене особливо важливо стимулювати євроінтеграцію в регіонах. Херсон повинен стати прикладом успіху для інших областей».

Віце-прем'єр зазначила, що відкриття першого регіонального Офісу євроінтеграції має важливе значення також для жителів окупованого Криму, оскільки саме на територію Херсонщини громадяни потрапляють після перетину адміністративного кордону з півостровом.

Серед напрямів діяльності Офісу Ольга Стефанишина акцентувала увагу на таких, як культурні й освітні проєкти, зокрема поширення знань про європейський курс України серед школярів і студентів; сприяння збільшенню бізнес контактів між підприємцями Херсонщини і країн-членів ЄС; реалізацію положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, досягнення цілей сталого розвитку, зокрема гендерної рівності.

Крім цього, вона зазначила, що надзвичайно гостро для українських регіонів стоїть також питання формування системи ефективної координації і планування, зокрема для реалізації проєктів регіонального розвитку.

Віце-прем'єр повідомила, що голови декількох обласних державних адміністрацій вже підтвердили своє бажання відкрити Офіси з євроінтеграції в Хмельницькій, Дніпропетровській і Полтавській областях.

Ольга Стефанишина висловила надію, що Офіси євроінтеграції стануть двигунами регіонального розвитку відповідно до європейських стандартів і практик, допоможуть мобілізувати і спрямувати зусилля міжнародних партнерів, громадянського суспільства і місцевої влади для того, щоб українці відчули переваги європейського курсу.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.