Народний депутат України, лідер національного руху кримських татар Мустафа Джемілєв переконаний, що заяви російських посадовців про терористичну загрозу, що нібито існує в Криму — це тільки привід посилити репресії на окупованому півострові. Також не погіршення епідситуації в Туреччині стало справжньою причиною, що нею РФ пояснює заборону росіянам відвідувати Туреччину — насправді це пов’язано з чітко висловленою Ердоганом підтримкою України.
Про це Мустафа Джемілєв заявив в інтерв’ю виданню QHA (агентство «Кримські новини»):
«Це на 100 відсотків пов’язано з цим. Але росіяни, як правило, якщо ображаються на когось, то „обстрілюють Вороніж“, як кажуть. Відігруються на своїх співвітчизниках. Далеко не до смаку Путіну домовленості і в галузі оборонної промисловости. До того ж була тверда заява Ердогана, що він підтримує „Кримську платформу“ та братиме участь у ній. А Росія вже заявила, що всіх, хто братиме участь у „Кримській платформі“, розглядатиме як таких, що зазіхають на територіальну цілісність Російської Федерації. Тому оці істерики в російській пресі, звичайно, були передбачувані. Але Ердоган не та людина, яку можна шантажувати».
Прокоментував Мустафа Джемілєв і нещодавню заяву глави ФСБ РФ Патрушева про начебто «високий рівень терористичної загрози у Криму», що йде «з боку України» та «екстремістських організацій», до яких ФСБ відносить і Меджліс:
«Як правило, це робиться для посилення репресій. Вони завжди починають казати, що звідкілясь іде загроза, тому починає посилюватися каральний апарат, починаються нові обшуки, арешти. А насправді Україна ніколи не вдавалася до терористичних актів і не планує цього робити. Але вони (росіяни. — Ред.) — на своїй хвилі».
Коментуючи заяви російської сторони, що якби 2014 року Росія не захопила Крим, то там тепер стояли б турецькі військові бази і Крим став би турецьким, Мустафа Джемілєв зауважив, що це заїжджений метод російської пропаганди, що РФ щоразу вдається до таких меседжів, що виправдати свої експансіоністські дії на території інших держав:
«Та завжди такі заяви були. Коли (СРСР. — Ред.) вдерлися до Чехословаччини, вони теж казали, що „якби ми не зайшли, то зайшли б американці“. Те саме було, коли 1956 року радянські війська вдерлися до Угорщини придушувати повстання угорців. Теж казали: „От добре, що ми встигли, а то там були б уже американці“. Те саме — коли вони вдерлися до Афганістану. Це такий „заїжджений» метод російської пропаганди для виправдання власних злочинів та експансіоністських дій».
Як каже Джемілєв, міжнародна спільнота й більшість країн уже протистоять цій пропаганді та діям РФ:
«Багато країн заявили, що вони — разом з Україною, і в разі недружніх кроків з боку Росії агресор отримає адекватну відповідь».