Фільм «1944. Крим. Депортація» покажуть на міжнародному кінофестивалі в Індії

©Нове українське кіно
©Нове українське кіно
24.11.2020
Оцініть статтю: 
(80 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Документальну стрічку «1944. Крим. Депортація» покажуть на кінофестивалі документального і короткометражного кіно «Madurai International Documentary And Short Film Festival 2020» в індійському місті Мадурай.

Кіноогляд відбудеться з 6 по 10 грудня цього року.

Про це у Facebook повідомила перша заступник голови МЗС України Еміне Джапарова.

«Фільм «1944. Крим. Депортація» від #МІП «кінодипломатично» крокує далі. Показ стрічки відбудеться на фестивалі документального кіно Madurai International Documentary And Short Film Festival 2020 (06.12–10.12.2020, Індія), — написала пані Джапарова. — «1944. Крим. Депортація» розповідає про геноцид радянської влади — #sürgün (депортація) і долі кримських татар, які його пережили, через історії свідків. Деяких з них, що стали героями фільму, вже немає з нами (Allah rahmet eylesin)».

Як нагадує Еміне Джапарова, національна прем’єра стрічки відбулася 17 травня 2019 року в Києві і була присвячена 75 річниці депортації кримських татар.

«Цей фільм переживається серцем і піднімає з глибин біль, — пише пані Еміне. — На жаль, за радянських часів не дозволено було навіть згадувати про події 1944 року, так само як і про Голодомор 1932–33 років в Україні. Тож віддаємо шану і борг всім тим, хто не пережив того лиха, і тим, хто вижив попри все».

Нагадаємо, що документальний фільм «1944. Депортація» 22 жовтня 2020 року був удостоєний головної премії в секції міжнародних документальних фільмів на міжнародному кінофестивалі Antakya 8th International Film Festival у Туреччині.

Режисери стрічки Фатіма Осман і Юнус Паша зробили все для того, щоб надати можливість глядачам України і світу більше дізнатися про трагедію депортації кримськотатарського народу 1944 року; дозволити людям відчути біль героїв фільму і розділити з ними жах реальних спогадів-історій, щоб запобігти повторенню подібного у майбутньому.

Фільм через спогади безпосередніх свідків подій відтворює те, що відбувалося 18 травня 1944 року, коли близько 5:00 до будинку кожного кримського татарина постукали і це стало початком сталінської депортації усього народу, безпідставно звинуваченого у зраді.

У вересні 2020 року стало відомо, що в тимчасово окупованому Криму помер Садик Аджи Селімов, якому в лютому мало б виповнитися 90 років. Він був одним з тих, хто у стрічці «1944. Депортація» поділився своїми спогадами.

 

©FeelCan Production/YouTube:Трйлер фільму «1944. Крим. Депортація»
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.