Фільм української мусульманки визнано найкращою документальною картиною кінофестивалю ECG Eurasian Film Festival

Фільм української мусульманки визнано найкращою документальною картиною кінофестивалю ECG Eurasian Film Festival
Фільм української мусульманки визнано найкращою документальною картиною кінофестивалю ECG Eurasian Film Festival
25.08.2020
Оцініть статтю: 
(152 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

13–19 серпня в Лондоні відбувався другий кінофестиваль ECG Eurasian Film Festival — один із небагатьох, що сприяють просуванню євразійського кінематографа в англомовному просторі. Кінофестиваль ECG проводять щороку разом із престижним британським кінофестивалем Romford Film Festival.

Найкращою документальною картиною кінофестивалю ECG Eurasian Film Festival визнано український фільм «Бовсунівські бабусі» режисерки Тетяни Сучкової-Ладик.

Сама пані Тетяна на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук» повідомляє:

«Цього року, не зважаючи на пандемію, організатори вирішили не йти в онлайн і провести фестиваль у традиційному форматі. Він став першим у Великобританії після початку пандемії COVID-19 кінофестивалем цього року, що показав фільми на великому екрані в кінотеатрі. У рамках обох кінофестивалів показано понад 200 фільмів англійською мовою в таких категоріях, як документальне кіно, художнє кіно, короткометражне кіно, анімаційний фільм, нова течія — буктрейлер, а також музичне відео і сценарій».

На ECG Film Festival були представлені роботи з України, Білорусі, Казахстану, Росії, Італії, Великої Британії, Ізраїлю, США, Катару, Швеції, Німеччини, Ірану, Грузії, Вірменії, Таджикистану, Узбекистану, Киргизстану, Канади та Фінляндії.

19 серпня на церемонії нагородження в кінотеатрі Premier Cinemas оголошено імена переможців і призерів фестивалю. До складу журі ввійшли Гульфія Шаріпова (Росія), Марія Мусорліева (Болгарія), Алла Дамскер (Росія), Спенсер Хокен (Великобританія) та Монті Кокс (США).

Нагороди в номінаціях вручено таким учасникам:

  • Гран-прі (Найкращий художній фільм) — «Materia», режисер Наталя Нафталіева (Росія);
  • Найкращий короткометражний художній фільм — «Józefa's Letters — Extraction from Oblivion», режисер Майкл Даніель Сагатіс (Великобританія);
  • Найкращий документальний фільм — «Bovsuny Grannies», режисер Тетяна Сучкова-Ладик (Україна);
  • Найкращий сценарій — «House of Silkworms», Зауре Туреханова (Казахстан);
  • Найкраще музичне відео — Nevrida band «Туган Як» (Білорусь);
  • Диплом визнання (Acknowledgment) за анімаційний фільм — «Time Acceleration Method», режисер Еміль Гузаїров (Киргизстан-Росія);

Диплом визнання для буктрейлеру (Book trailer):

  • 1. «The Daughter of a Kurd», режисер Олена Асланян (Вірменія);
  • 2. «Projective Graphics», автор Олена Безрукова, режисер Павло Погадаєв (Казахстан).

На сторінці ECG Film Festival у соцмережі «Фейсбук» було повідомлення про те, що документальна кінострічка «Бовсунівські бабусі» української режисерки Тетяни Сучкової-Ладик стала фіналістом:

«Режисер з України Тетяна Сучкова подала заявку на участь у кінофестивалі з фільмом „Bovsuny Grannies“ („Бовсуновська бабусі“) й зуміла здивувати журі. Кінострічка стала фіналістом фестивалю в категорії документального кіно та отримала можливість узяти участь у показі фільмів у Premiere Cinemas у Ромфорді».

Фільм-портрет «Бовсуновська бабусі» розповідає про специфічний регіон України — житомирське Полісся, а точніше про одне село, що називається Бовсуни. Героїнь фільму є шестеро, наймолодшій поміж них за 75. Усі вони дуже світлі особистості, розумні й добрі українські жінки, що зберегли притаманну тільки цій частині Полісся пісенну культуру й манеру фольклорного співу. А ще жінки виступають у старовинних народних строях, деякі зберегли сорочки, що полотно на них ткали ще їхні мами. Відсутні елементи традиційного для цього регіону одягу — творіння рук «Бовсунівських бабусь». Шанування традицій та любов до народної пісні наповнює душу цих жінок. За словами режисерки, саме пісня — це їхнє життя:

«Їхній спів дуже переконливо передає сучасному глядачеві такі надважливі „особисті настройки“, як працьовитість, терпіння, спокійне та позитивне сприйняття світу й нерозривний зв'язок із природою».

«Знайдіть хвилинку, щоб послухати їхній спів», — сказано на афіші стрічки, присвяченій берегиням народної творчости, учасницям народного фольклорного колективу „Бовсунівські бабусі“ з Лугинського району Житомирської області.

Як повідомляв «Укрінформ» 13 грудня 2018 року Держкіно підписало контракт з компанією «Атасов Фільм Тревел» про державне фінансування кінопроєкту «Бовсуновська бабусі» в розмірі 575 тис. Грн, що становить загальну вартість виробництва фільму.

Довідка: ECG Film Festival (Eurasian Creative Guild Film Festival) — майданчик для розвитку кінематографа Євразійського регіону. Завдання фестивалю — просування євразійського кіно в англомовному просторі та ознайомлення євразійських представників кіноіндустрії з професіоналами всього світу.

Тетяна Сучкова — українська режисерка й продюсер. Вона прийняла Іслам, бувши відомою людиною з успішною кар'єрою в телеіндустрії. Нині вона — одна з тих, хто розповідає правду, зокрема про мусульман, крізь призму свого досвіду і творчості.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.