ФСБ здатна звинуватити кримських татар у співпраці з ІДІЛ

Голова ЦВК Курултаю кримських татар Заір Смедляєв

Голова ЦВК Курултаю кримських татар Заір Смедляєв не виключає можливості провокаційних дій спецслужб у Криму, які здатні звинуватити безслідно зниклих кримчан у співпраці з ІДІЛ.

Як повідомляє QHA, посилаючись на слова Заіра Смедляєва, на сьогодні зниклими вважаються 20 кримчан, і жодної інформації про них досі немає. Є тільки свідки, які бачили, що вони були викрадені людьми у формі, швидше за все, співробітниками спецслужб. Тому всі звинувачення на адресу зниклих в побутових конфліктах, які сьогодні висуваються правоохоронними органами, Заір не розглядає. Швидше, він схиляється до версії провокації з боку ФСБ. Він навіть не виключає, що тіла людей, які зникли, можуть знайти в Сирії, щоб звинуватити кримських татар у співпраці з ІДІЛ.

Заір Смедляєв вже переконався в тому, що його телефон прослуховується. Були випадки, коли він домовлявся про зустріч з журналістами, а на місці вже чекала поліція, яка відразу затримувала їх. Він не боїться обшуків, оскільки у нього немає нічого протизаконного, але поліція може «знайти» і те, що сама підкинула.

Допити активістів, за словами Глави ЦВК Курултаю кримських татар, вже стали нормою. У більшості випадків розпитують про їхню діяльність. Спецслужби неодноразово радили йому зайвий раз не висовуватися, не давати коментарів, не писати і взагалі припинити будь-яку громадську роботу. Через свою безкомпромісність Смедляєв наражає на небезпеку не тільки себе, але і своїх близьких. На його адресу і на адресу членів його сім’ї вже не раз надходили погрози. Незважаючи на все це, Заір Смедляєв продовжує боротися і не бажає покидати свій дім на півострові.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.