Ісламський культурний центр Києва запрошує разом відсвяткувати Курбан-байрам

Ісламський культурний центр Києва запрошує разом відсвяткувати Курбан-байрам
Ісламський культурний центр Києва запрошує разом відсвяткувати Курбан-байрам
09.08.2019
Оцініть статтю: 
(186 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Світле свято жертвопринесення Курбан-байрам (Ід аль-Адха), яке символізує мир і благодійність, стало сьогодні невід'ємною частиною культурного і релігійного життя України.

Ісламський культурний центр м.Києва запрошує усіх охочих відсвяткувати разом з мусульманами Курбан-байрам.

Для того, щоб якомога більше гостей змогли приєднатися до святкових заходів, цього року місцем проведення обрано столичний парк ім. Пушкіна (проспект Перемоги, 40).

На сторінці події у соцмережі Фейсбук організатори вітають послідовників ісламу з прийдешнім святом і повідомляють про програму цього дня:

«Вітаємо всіх мусульман з прийдешнім святом жертвопринесення Курбан-байрам (Ід аль-Адха ) і запрошуємо всіх охочих разом з сім'ями і друзями долучитися до святкових заходів у парку ім. Пушкіна, що сусідить з Ісламським культурним центром», — йдеться у повідомленні.

Святкова молитва і проповідь проводитимуться о 8:00 у мечеті Ісламського культурного центру.

Офіційне відкриття свята відбудеться о 09:30 на території парку ім. Пушкіна (спортмайданчик).

До програми святкових заходів включено дитячий концерт і привітання зі святом; конкурси з подарунками; різноманітні майстер-класи, зокрема з мистецтва розпису рук хною — мехенді; спортивна програма, яка передбачає проведення змагань зі стрільби з лука тощо; традиційний ярмарок.

Передбачена окрема зона для їжі і частувань.

Для дітей — подарунки, батути, солодка вата, ігри з аніматорами тощо.

Курбан-байрам або Ід аль-Адха — свято жертвопринесення. З давніх-давен це святкове торжество єднало мусульманське співтовариство, спонукало зіставляти своє земне служіння із заповідями Всевишнього, намагаючись встановити їх відповідність один одному.

Сьогодні українські мусульмани черпають віру і життєве натхнення з вічного джерела свого релігійного вчення. Саме завдяки йому були закладені фундаменти культурного, освітнього, громадського розвитку ісламського світу, визначалися шляхи і методи його цивілізаційного поступу.

Напередодні Курбан-байраму, у День Арафат (10 серпня), мусульмани будуть постити. Мечеті ісламських культурних центрів будуть переповнені, адже віряни прийдуть туди сповнені прагнення звернутися зі щирими молитвами до Всевишнього. Завершиться день іфтаром — колективним розговінням.

Посланець Аллага сказав: «Ким би не був той, хто не спатиме у ніч розговіння і ніч Курбана у служінні Всевишньому — не спіткає серце його печаль, коли печаль спіткає інших».

А вранці 11 серпня розпочнеться саме святкування. Як зазвичай відбувається під час будь-якої важливої події, яку відзначають послідовники ісламу, спочатку буде здійснена молитва і виголошена традиційна проповідь.

Як очікується, у мечеті ІКЦ м.Києва разом з українськими мусульманами будуть молитися дипломати іноземних держав, а також бізнесмени, журналісти і студенти з країн мусульманського світу, які перебувають у нашій країні.

Аналогічні заходи будуть проводитися у мечетях усіх міст і населених пунктів України, де є мусульманські громади.

Обряд жертвоприношення у різних громадах буде здійснений після святкової молитви або ж у наступні два дні свята.

У ці дні мусульманин повинен принести у жертву барана, корову або іншу домашню худобу. Важливо, що вбивати тварину потрібно з суворим дотриманням певних правил, здійснюючи молитву.

Третину м'яса мусульманин повинен віддати бідним, третину — родичами і знайомим, остання третина залишається у родині.

З'їсти м'ясо жертовної тварини бажано протягом трьох святкових днів. Традиційно з частини курбану готують святкові страви, зокрема плов, шашлик, манти для сусідів, друзів, родичів і всіх, хто прийде у гості у святкові дні.

Обряд жертвоприношення має передусім духовне значення. Адже кожен мусульманин, який приносить жертву, ділиться м'ясом жертовної тварини з бідними і незаможними, пригощає святковими стравами своїх гостей, здійснює акт щедрості, сподіваючись на Божественне прощення.

Всевишній наказує вірянам: «Для кожної громади визначили Ми обряди жертвоприношення і веліли поминати при цьому імена Божі над дарованими їм тваринами. Отже, бог ваш — Бог єдиний. Тож будьте покірні Йому!» (Коран 22:34).

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.