«Категорично засуджуємо розпалювання неприязні до ісламу» — Конгрес мусульман України

«Категорично засуджуємо розпалювання неприязні до ісламу» — Конгрес мусульман України
19.03.2022
Оцініть статтю: 
(107 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Конгрес мусульман України виступив із заявою, в якій категорично засудив розпалювання одним із народних депутатів України ворожнечі до ісламу та мусульман в Україні, а також пояснив некоректність використання деяких виразів.

«Уже на кількох українських інформаційних ресурсах з'явилися повідомлення про те, що багато «кадировців», які приїхали воювати в Україну, загинули. При цьому широко використовується формулювання «відправилися до Аллага». В Україні мало знають про іслам, і, як правило, це спотворені стереотипи. Хоча українське суспільство відрізняється повагою до всіх релігій та свободою віросповідання, цінує добросусідство, на превеликий жаль, зустрічаються прояви нетерпимості з боку ангажованих політиків чи ісламофобів. Ці слова, вимовлені депутатом Верховної Ради Веніславським, природно, були підхоплені та розтиражовані багатьма ЗМІ», — сказано в оприлюдненій на фейсбук-сторінці президента Конгресу мусульман України Сейрана Арифова заяві.

У заяві підкреслено, що «зустріч з Аллагом» — це найвища милість та нагорода, що нею вшанують найліпших із вірних, тобто пророків, праведників, учених ісламу, тих, хто чинив багато добрих справ, жертвував собою, своїм майном, ставав проти несправедливости.

«Всевишній сказав у Священному Корані: „Хто сподівається на зустріч із Господом своїм, то нехай робить добрі справи й не додає Господу своєму рівного в поклонінні!“ (18:110). 

Щодо тих, хто підтримував несправедливість, убивав невинних, грабував і руйнував будинки мирних жителів, то на них чекає геєна вогненна й муки пекла, і зустріч із Всевишнім для них буде Його гнівом, — пише шейх Сейран.

Також нерідко доводиться чути або читати, як нетямущі люди називають Аллага „Богом мусульман“ — це невігластво та спадщина релігійного фанатизму темних віків. Аллаг — найвеличніше ім'я Всевишнього, Єдиного Вічного Господа світів, Творця небес і землі, Бога всіх пророків — і Ноя, і Авраама, і Мойсея та Ісуса, мир їм усім і благословення!

Хотів би нагадати цим людям, що не мусульмани напали на Україну, не мусульманська країна та не мусульманська армія! І що мусульмани у війську агресора не становлять і десятої частини — решту куди „відправляєте“? Тож глум і зневага, з якими деякі люди кажуть, що когось „відправили до Аллаха“, неприйнятні та образливі для всіх віруючих у Бога. Точно не в українських інтересах цей депутат роздмухує такі настрої.

Ми не допустимо розпалювання ненависти до ісламу в той час, як мусульмани України проливають кров, захищаючи свободу та незалежність своєї країни, служать розвитку України та працюють на спільне добро. Не для того ми боремося зі сталінізмом, щоб невігласи чи ісламофоби дозволяли собі зневажати нашу віру!»

Раніше член комітету Верховної Ради з нацбезпеки та оборони Федір Веніславський в ефірі «Україна 24» заявив: 

«Більшість кадировців, чеченців, які вдають хоробрих і безжальних солдатів, — це одна з невіднятних складових цієї гібридної війни. <…> Є офіційна розвідувальна інформація, за якою в Україну посланий один із підрозділів чеченців у складі близько тисячі осіб… Переважну більшість відправили до Аллага…»

Зауважимо, такі вислови можна пробачити неосвіченій, необізнаній людині, але їх дозволив собі український державний та політичний діяч, науковець-правознавець, кандидат юридичних наук, доцент катедри конституційного права Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.