Кримськотатарські активісти почали збір підписів під зверненням до міжнародних організацій

Кримськотатарські активісти почали збір підписів під зверненням до міжнародних організацій
© QHA: Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на прес-конференції, що відбулася в Києві 15 травня

У Києві стартувала підписна кампанія, в рамках якої кримськотатарський народ вимагає від ООН, Європарламенту, Ради Європи, Організації з безпеки і співпраці в Європі вжити заходів для припинення російської окупації Криму.

Як повідомляє Крим. Реалії https://ru.krymr.com/a/news/28488841.html, про це розповів глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на прес-конференції, що відбулася в Києві 15 травня.

За його словами, на виконавчому комітеті Всесвітнього конгресу кримських татар затвердили текст звернення, в якому «містяться очікування кримськотатарського народу від цих поважних організацій».

— Ми вимагаємо, щоб були вжиті заходи, спрямовані на негайне припинення російської окупації Криму, негайного звільнення політв’язнів, повне виведення військ з півострова і відновлення територіальної цілісності України і контролю над державними кордонами, зокрема Кримом і Севастополем. Почати роботу над створенням трибуналу щодо злочинів, скоєних Росією проти українських громадян, зокрема кримськотатарського народу. Виступити гарантом збереження і розвитку кримськотатарського народу, що буде забезпечено через реалізацію ним свого невід’ємного права на самовизначення у формі національно-територіальної автономії в межах Криму в складі унітарної Української держави, — йдеться у зверненні.

Чубаров підкреслив, що організатори мають намір зібрати мільйон підписів. Кампанія триватиме до 1 грудня в Україні, Польщі, Румунії, Туреччини, Канаді та США тощо за участі волонтерів. Зібрані підписи передадуть у міжнародні організації, відзначив глава Меджлісу кримських татар.

Нагадаємо, в Києві 29 квітня відбулося восьме засідання виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар. Один із головних пунктів порядку денного — обговорення рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі, який зобов’язав Російську Федерацію відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.