Кримський татарин Ільнур Рустамов — боєць культурного фронту

Кримський татарин Ільнур Рустамов — боєць культурного фронту
Ільнур Рустамов (Фото джерело. Інстаграм)
28.04.2023
Оцініть статтю: 
(15 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

«Я не хочу мовчати про те, що відбувається у мене на Батьківщині. Хочу про це навіть не говорити, а кричати», — каже соліст одеського гурту «Barabanda», 28-річний кримський татарин Ільнур Рустамов

З перших днів повномасштабного вторгнення РФ учасники гурту волонтерять, підтримують бойовий дух військових і воюють на культурному фронті.

Як розповідають автори відеосюжету «Культурний фронт: творчість музиканта Ільнура Рустамова з Криму», Ільнур Рустамов прагне передати всім свою впевненість у тому, що Крим повернеться, буде звільнений воїнами ЗСУ.

Нещодавно музиканти створили пісню «Лист до мами», кожен рядок якої перейнятий власними переживаннями та болем через те, що принесла російська агресія. Але в пісні йдеться і про віру в те, що всі українські території, окуповані Росією, будуть звільнені.

Соліст гурту розповідає, що його рідний дім у Криму, як і в тисяч кримських татар та українців, під окупацією вже понад 9 років, і він хоче донести це до слухачів.

«Це не просто пісня, це — позиція. Завдання було одне: щоб мій народ почув пісню, почув мене й почув нас. І щоб вся Україна не забула про Крим. Крим повернеться обов’язково — і всі ми цього чекаємо», — каже Ільнур Рустамов, якого повномасштабна війна заскочила в Одесі. 

За словами Ільнура, за тиждень він вивіз родину й повернувся до міста.

«Прийшла війна — така війна, яку ми вивчали в підручниках; така війна, які ми спостерігали як таку, що десь далеко — у Сирії, Афганістані, Ірані. І ось війна прийшла до цивілізованої нашої України, нашої країни…» — розповідає музикант в інтерв’ю.

Учасники гурту «Barabanda» активно волонтерять. Вони грали на пляжі, щоб підтримати й підбадьорити одеситів, які зранку до ночі набирали пісок у мішки для укріплення блокпостів. Записи виступів гурту в соцмережах поширив Джон Бон Джові, відомий співак, соліст американського рок-гурту Bon Jovi. Бон Джові пообіцяв гурту, що після війни приїде до України з концертом і обов’язково запросить музикантів на нього.

Підтримав гурт «Barabanda» й відомий український боксер, чемпіон світу в суперважкій вазі Олександр Усик. Він пообіцяв в’їхати разом з Ільнуром та його колегами-музикантами своїм автомобілем під українськими прапорами до звільненого Криму. 

Ільнур Рустамов впевнений, що треба в будь-який спосіб, якнайчастіше говорити про повномасштабну війну — долучатися до цього мають митці та спортсмени:

«Сьогодні тверезо треба оцінювати, де чорне, а де біле. І якщо хтось каже, „мистецтво поза політикою», — то, може, десь в інших країнах люди мають право так говорити. А все, що відбувається в нашій країні — про це не лише людина, пов’язана з мистецтвом, повинна говорити, а й кожен громадянин нашої країни».

Як підкреслює кримський татарин, у Криму вже зачекалися на ЗСУ. На його думку, лише ЗСУ здатні звільнити півострів від російських загарбників, і це неодмінно станеться.

«Це неминуче. Ми зайдемо в Крим, неминуче. Ми будемо плакати, але ці сльози будуть сльозами радости. Ми побачимо, як будуть заходити наші воїни ЗСУ й саме кримські татари. Наші прапори будуть обіймати наших воїнів. І це — найкраще, що ми побачимо», — каже Ільнур, сподіваючись, що це станеться вже у 2023 році.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.