Ксенофобія й ісламофобія як загрози і виклики для сучасного українського суспільства

Ксенофобія й ісламофобія як загрози і виклики для сучасного українського суспільства
Ксенофобія й ісламофобія як загрози і виклики для сучасного українського суспільства
29.03.2019
Оцініть статтю: 
(204 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

«Ксенофобія як загроза поліетнічному та релігійному миру в Україні та виклик створенню модерної української нації» — прес-конференція з такою назвою відбулася у прес-центрі «Відкритий» м.Дніпро.  Перед представниками ЗМІ виступили правозахисник «Неурядової медійно-адвокаційної групи» Іван Красіков і заступник муфтія Духовного управління мусульман України «Умма», імам Ісламського культурного центру  м. Дніпро Едгар Девлікамов.

Як повідомляє «Відкритий», за словами учасників прес-конференції, терористичний акт, що стався 15 березня 2019 року у двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч, актуалізував в Україні питання крайнього радикалізму, в основі якого лежить ксенофобія.

«У цьому випадку мова йде про ксенофобію на релігійному ґрунті, а саме ісламофобію. В Україні подібних масових брутальних і терористичних актів агресії не зафіксовано. Хоча у червні минулого року під час нападу на табір ромів поблизу Львова загинув чоловік. При цьому, у рамках зобов’язань України у межах ООН і Ради Європи, держава повинна забезпечити рівні права і можливості для кожного. Отже, ми ініціюємо проведення «круглих столів», щоб досягти порозуміння», — говорить Іван Красіков.

Як розповів Едгар Девлікамов, мусульманська громада Дніпра бере участь у різних сферах суспільного життя.

«Це приблизно 5 тисяч активних мусульман, які приходять до нашої організації. Серед них багато освічених людей. …Щодо дискримінації, то у нашому місті було зафіксовано декілька випадків, які вдалося залагодити. Наприклад, це ситуація з арабськими студентами, які стали жертвами насилля зі сторони місцевого населення», — стверджує Едгар Девлікамов.

Також пан Девлікамов додав, що після терористичного акту у місті Крайстчерч у соціальних мережах зафіксовано багато негативних коментарів від користувачів-українців, які демонструють ісламофобію.

Під час прес-конференції було анонсовано «круглий стіл», присвячений проблемі подолання ксенофобії й ісламофобії,  проведення якого заплановано на вівторок, 2 квітня 2019 року.

“Зростання агресії у суспільстві, поширення екстремістських ідей, акцій, організацій, прояви ксенофобії у різноманітних формах є прикрою реалією сучасного українського буття. Спроба об’єктивно поглянути на проблему ксенофобії, зафіксувати її факти, дослідити і проаналізувати ситуацію, дати відповіді на питання, що постають, і спромогтися віднайти шляхи вирішення - мета цього круглого столу. Маємо надію, за підсумками форуму сформувати спільне бачення проблеми і розпочати спільними зусиллями пошук шляхів її вирішення”, — зазначив імам.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.