Київська мусульманка стала амбасадором глобальної ініціативи World Hijab Day Organization

Київська мусульманка стала амбасадором глобальної ініціативи World Hijab Day Organization
Вікторія Нестеренко — київська мусульманка, громадська активістка, голову ГО «Разом з законом» обрали послом (амбасадором) глобальної ініціативи World Hijab Day Organization
31.01.2022
Оцініть статтю: 
(157 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Вікторія Нестеренко — київська мусульманка, громадська активістка, голову ГО «Разом з законом» обрали послом (амбасадором) глобальної ініціативи World Hijab Day Organization (Організація Всесвітнього дня хіджабу).

Як розповіла Вікторія, World Hijab Day Organization — некомерційна неурядова всесвітня організація, і її члени в різних країнах світу працюють як волонтери, просуваючи в суспільстві ідеї толерантности, поваги до вибору мусульманок додержувати приписів своєї релігії, протидіючи проявам ксенофобії та конкретно ісламофобії.

Місія World Hijab Day Organization — боротьба з дискримінацією жінок-мусульманок за допомогою підвищення обізнаности та освіти. Участь в Організації Всесвітнього дня хіджабу як амбасадора передбачає участь в ініційованих нею заходах і кампаніях, привернення до них суспільної уваги в Україні, а також залучення до співпраці інших амбасадорів організації.

— Цього року World Hijab Day Organization започаткувала практику просування своїх ідей через амбасадорів, — каже Вікторія. — У кожній країні вони шукали людей на цю роль — я подала заявку і мене обрали як амбасадора для нашої країни. Це не відкриття офіційної філії чи відділу World Hijab Day Organization, а представництво через одну людину, почесного амбасадора.

Як зазначено на офіційному сайті World Hijab Day Organization, організація шукає захоплених, талановитих і відданих своїй справі людей, що приєднаються до її команди. При цьому до кандидатів висувають певні вимоги. Вікторія Нестеренко, досить відома громадська активістка і правозахисниця, має великий досвід обстоювання прав українських мусульманок, зокрема права на хіджаб.

— Я підписала з World Hijab Day Organization волонтерський контракт, у ньому детально прописані мої права та обов’язки як амбасадора, — пояснює Вікторія. — Підкреслю, жодної фінансової зацікавлености нема, це справді волонтерська діяльність члена некомерційної організації.

Бажання Вікторії Нестеренко представляти World Hijab Day Organization в Україні закономірне, бо ідеї та цілі організації відповідають її переконанням:

— Основна мета організації — боротьба з хіджабофобією в цілому світі, а через те, що я працюю у правозахисній організації, і до нас іноді звертаються мусульманки зі своїми проблемами, зокрема через хіджаб, то я не могла не приєднатися до цієї ініціативи. Які проблеми в мусульманок? Це труднощі, що виникають через хіджаб у навчальних закладах, на роботі, булінг дівчаток у школах через хустку й навіть напади на жінок у хіджабах на вулиці — це рідко, але таки трапляється. Тож є в Україні, на жаль, хіджабофобія, а також ісламофобія — її прояви помітні як на побутовому рівні, так і з боку чиновників, держслужбовців, посадових осіб.

Вікторія Нестеренко переконана: робота, спрямована на подолання негативного сприйняття мусульманок у хіджабі, не повинна обмежуватися заходами до 1 лютого — Всесвітнього дня хіджабу, коли жінки, мусульманки й немусульманки, покривають голови хустками на знак солідарности з послідовницями ісламу за право вбиратися відповідно до своїх релігійних переконань.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.