Львів'янам покажуть фільми про видатних кримських татар

Львів'янам покажуть фільми про видатних кримських татар
Львів'янам покажуть фільми про видатних кримських татар

У головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка 25 жовтня о 17:00 за ініціативи Інституту геостратегії імені Ісмаїла Гаспринського та ГО «Арекет» в рамках проекту «Modus Legendi: Полілог єдності» відбудеться показ документальних фільмів під загальною назвою «Більше, ніж Крим» про всесвітньовідомих кримських татар.

Герої короткометражок обрали своєю життєвою місією відтворення кримськотатарських традиційних знань та культури, збереження етнічної спадщини від зникнення. Разом вони дають відповіді на важливі запитання нашого часу: «Як корінні народи можуть зберегти себе в складному світі?», «Як тільки одна людина може зберегти традицію всього народу?», «Як пересічна людина стає надзвичайною?».

Як йдеться на сторінці події в соцмережі Facebook, у рамках заходу буде продемонстровано короткі документальні фільми про чотирьох кримських татар: відомого кримськотатарського кераміста Рустема Скібіна, виконавця автентичної музики кримських татар Джеміля Карікова, захисницю народу, хоробру жінку, яка кинула виклик радянській владі та перемогла Айше Сеітмуратову та одного з ідеологів Першого Курултаю кримськотатарського народу, який відновив кримськотатарську державність, утрачену після першої анексії Криму Росією Номана Челебіджіхана.

Спікери заходу — генеральний директор Інституту геостратегії імені Ісмаїла Гаспринського Наріман Устаєв та історикиня, авторка сценарію проекту «Більше, ніж Крим» Гульнара Бекірова.

Вечір завершиться виступом одного із героїв фільму — композитора та дослідника традиційної музики Джеміля Карікова.

Документальні фільми «Більше, ніж Крим» відзнято в рамках проекту «Видатні кримські татари» за фінансової підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.