Лише зустрівшись з війною, ми зрозуміли, що таке захисник України, − Саід Ісмагілов

Вітання з нагоди Дня захисника України
Вітання з нагоди Дня захисника України
Вітання з нагоди Дня захисника України
Мусульмани Харкова разом з представниками інших релігійних організацій міста віддають данину пам'яті загиблим захисникам України
Вітання з нагоди Дня захисника України
Мусульмани Харкова разом з представниками інших релігійних організацій міста віддають данину пам'яті загиблим захисникам України
Вітання з нагоди Дня захисника України
Пам’ятна монета «День захисника України» (2015)
Вітання з нагоди Дня захисника України
Вітання з нагоди Дня захисника України
Вітання з нагоди Дня захисника України
Вітання з нагоди Дня захисника України

Муфтій Духовного управління мусульман України Саід Ісмагілов 14 жовтня від імені всіх мусульман звернувся до співгромадян − як до одновірців, так і до послідовників інших віровчень − з вітаннями з приводу Дня захисника України.

У своєму вітанні шейх Саід висловив переконання в перемозі України:

− Шановні українці, брати і сестри! Від імені мусульман нашої країни вітаю всіх чоловіків і жінок-захистників України. Поки є герої, які попри всі тяготи захищають мирне майбутне наших дітей від брехливого підступного ворога, ми обов’язково переможемо, − переконаний Саід хазрат. − Ми вже перемогли, бо агресор, що сподівався легко розтрощити нашу країну, отримав могутній народний спротив. Всі зрозуміли, що є країна, є єдиний народ, є воля до захисту свого права на державу і свободу. Вони не очікували, що ми − не «населення», а народ. Ми різних національностей і релігій, але в цьому виявилась наша сила, адже ми не з’ясовували, хто з нас хто, а поєднались та доповнили міць, хоробрість та досвід один одного.

Також муфтій ДУМУ «Умма» додав, що біда, яка спіткала українців, допомогла переоцінити цінності:

− З’ясувалось, що лише зустрівшись з війною, ми справді зрозуміли, що таке захистник України. І це тепер назавжди. Україна знає, хто вони такі − наші захистники. Молимось за вас, воїни України!

Серед тих, кого згадують в своїх молитвах українці  і мусульманка Аміна Окуєва, чиє ім’я стало вже легендарним. Лікар за освітою, вона рік тому вирушила на Донбас, аби допомагати пораненим бійцям, захисникам цілісності та незалежності нашої країни. Згодом вступила до лав добровольчого батальйону імені Джохара Дудаєва, служила там снайпером, керувала прес-службою Зараз навчається в Київському військовому виші на факультеті аеромобільних військ, бо мріє стати офіцером, водночас є заступником командира міжнародного миротворчого батальйону ім. Дж. Дудаєва.

Звістка про те, що серед тих, кому в урочистій обстановці очільник Одеської області Міхеїл Саакашвілі з волонтерами вручали відзнаку  недержавну нагороду, орден «Народний герой України»  єдина жінка, мусульманка Аміна Окуєва, не викликав здивування, бо ця струнка тендітна дівчина прославилась своєю звитягою, мужністю та прагненням перемоги.

 Я б не сказала, що я  тендітна жінка. Я  доволі витривала жінка А до цього (до погіршення ситуації в зоні АТО  ред.) треба бути готовою  й розслаблятися не можна в жодному разі,  сказала вона, відповідаючі на запитання тележурналіста 5 каналу.

Срібний тризуб із мечем  такий вигляд має нагорода «Народний герой України», яким до Дня захисника України в Одесі відзначили 19 вояків, волонтерів, священнослужителів-капеланів та медиків. Орден «Народний герой України»  недержавний. Тому й не дивно, що срібло для його виготовлення збирали усім миром, надсилали його навіть з-за кордону.

Як зазначається, більшість нагород було вручено морпіхам, спецпризначенцям тьа бійцям 95-ї аеромобільної бригади, які протягом 242 днів обороняли Донецький аеропорт. Окрім військовослужбовців, відзнаки отримали волонтери й капелани  священнослужителі різних конфесій, які весь минулий рік провели в окопах і бліндажах поруч зі своїми підопічними.

Нагороди вручили і кільком медикам Одеського військового шпиталю, які рятували життя пораненим бійцям. «Срібним тризубом» нагородили і українського кінорежисера Олега Сенцова, якого утримують у російській в’язниці.

Нагадаємо, День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня водночас з Днем українського козацтва. Також 14 жовтня традиційно відзначається як день створення Української повстанської армії —військово-політичної формації українського визвольного руху. З 2015 року є державним святом і неробочим днем.

Запровадженню відзначання цієї дати на державному рівні були певні передумови: 2014 року в українському суспільстві в результаті реакції на збройну агресію Росії підсилилися проєвропейські тенденції декомунізації — відмови від радянських символів і свят, зокрема від Дня захисника Вітчизни.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович мотивував вибір дати 14 жовтня для Дня захисника України історичною традицією вшанування українського війська на Покрову.

10 жовтня 2015 року Президент України запропонував відзначати свято Дня захисника України, яке вперше країна святкуватиме 14 жовтня, під гаслом «Сила нескорених».

Петро Порошенко наголосив, що захист Вітчизни став справою всіх українців, тому День захисника України, який визначено вихідним днем, має стати всенародним святом.

Довідка:

Покрова Пресвятої Богородиці — християнське і народне свято, відзначається церквами східного обряду (православними та греко-католиками) 14 жовтня. За однією з християнських легенд, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ’я — Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячий молитві звернулись до Діви Марії з проханням про порятунок. І вона, за переказами, з’явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами. За іншою версією, натхненням для свята стало видіння Андрія юродивого під час облоги Константинополя військами агарян. Діва Марія з’явилася мешканцям міста у храмі та прийняла їх під свій захист − покров. Після цього війська противника відступили, а місто було врятовано.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.