Міністр культури подякував мусульманам України за зусилля у розбудові України

31.05.2019
Оцініть статтю: 
(159 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Міністр культури України Євген Нищук подякував мусульманам України за активну і конструктивну позицію з розбудови України й українського суспільства, за їхні зусилля зі збереження територіальної цілісності і міжрелігійного миру в Україні і побажав многая і благая літа.

Як повідомляє ДУМУ «Умма», слова подяки пролунали 28 травня 2019 року під час урочистого іфтару з нагоди завершальної третини Рамадану і десятиліття ДУМУ «Умма».

На захід, організований ДУМУ «Умма» спільно з Ісламським культурним центром Києва, були запрошені релігійні діячі — не тільки представники мусульманських організацій, а й двоє греко-католицьких священиків, представники Меджлісу кримськотатарського народу, народні депутати України, урядовці і дипломати, які представляють мусульманські держави в Україні.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов привітав одновірців з останньою третиною священного місяця і подякував усім, хто протягом 10 років співпрацює з ДУМУ «Умма» і підтримує духовне управління. Шейх Саід пообіцяв, що «Умма» й надалі працюватиме в інтересах України й українських мусульман.

Говорячи про працю для блага України, муфтій скористався нагодою і зачитав свій наказ:

«За багаторічну самовіддану працю на користь України, за вагомий внесок у відродження культурних, духовних і національних традицій, за сприяння у дотриманні релігійних прав і свобод в Україні, а також з нагоди великого мусульманського свята Рамадан-байрам наказую нагородити медаллю «За служіння Ісламу та Україні» (№ 26) міністра культури України Нищука Євгена Миколайовича».

Як нагадує видання, медаль «За служіння Ісламу та Україні» заснована за пропозицією Військового капеланства мусульман України на Загальних зборах громад ДУМУ «Умма» 2016 року.

Спершу йшлося про спеціальну нагороду духовного управління для учасників АТО, себто бійців і волонтерів, капеланів, медиків, парамедиків, що боронять Україну, але згодом було вирішено, що цю медаль вручатимуть не тільки військовим, а й людям, що здійснили вагомий внесок у підтримку ісламу і мусульман в Україні, у розвиток України, її незалежності і захист національних інтересів.

Зокрема, нагороду вже отримали лідер кримськотатарського національного руху, народний депутат України, уповноважений у справах кримськотатарського народу Президента України Мустафа Джемілєв і відомий співак і волонтер Фемій Мустафаєв — народний артист України, професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Григорія Сковороди.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.