Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов привітав українців із Днем Конституції, зазначивши, що Іслам розуміє Конституцію не тільки як основний державний документ, а ще як громадянську угоду між усіма частинами суспільства. Тож мусульмани України повинні дотримуватися Конституції, бути активними членами суспільства, шанувати мову, культуру та державу.
У своєму вітанні шейх Саід закликав всіх громадян України, особливо державних посадовців, неухильно дотримуватись Конституції та не перевищувати повноважень.
Щодо позиції деяких одновірців, які вважають, що Конституція — це не Закон Божий, та фактично не визнають її через це, то духовний лідер українських мусульман нагадав, що Мединська угода (Сахіфа аль-Маданія), укладена пророком Мухаммадом (мир йому і благословення) з усіма сторонами мединського суспільства було за своєю суттю Конституцією, що регламентувала базові принципи, за якими житиме місто.
Наводимо звернення муфтія цілком.
«Шановні українці, вітаю вас з Днем Конституції України!
У нас одна з найдемократичніших Конституцій не лише на пострадянському просторі, а й у світі. У нас не Конституція погана — у нас, на жаль, її занадто часто не виконують.
Хочу нагадати 35 Статтю Конституції:
„Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. <…> Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова“.
Закликаю всіх громадян України, особливо державних службовців, неухильно дотримуватися Конституції України та не перевищувати своїх повноважень.
Звертаючись до мусульман України, хочу зауважити, що ми маємо дотримуватися Конституції України, що мусульманські релігійні організації задекларували в Хартії мусульман України:
„Мусульмани України дотримуються українського законодавства і визнають усі права та обов’язки, що передбачає українське громадянство“ (розділ III, пункт 1).
Тим мусульманам, хто каже, що Конституція не Закон Божий, і вони її не визнають, хочу зауважити, що в усіх мусульманських країнах є Основний Закон, щоправда не всюди він має назву Конституція. Наприклад, у Саудівській Аравії він має назву „Основний Нізам“, а в Палестині — „Національна Хартія“, але від назви сама ідея основного державного документа не змінюється.
Іслам розуміє Конституцію не лише як основний державний документ, а як громадянський договір між усіма частинами суспільства. Деякі мусульманські історики вважають, що Мединська угода (Сахіфа аль-Маданія), укладена пророком Мухаммадом (мир йому і благословення) з усіма сторонами мединського суспільства — це по суті Конституція, що регламентувала базові принципи, на яких буде жити місто.
У Священному Корані сказано: „О ви, які увірували! Дотримуйтеся угод!“ (5:1). Отримання громадянства країни або дозволу на тимчасове чи постійне перебування в країні означає укладення угоди між державою та конкретною людиною про те, що людина не порушуватиме законів держави, а держава надає можливість людині користуватися правами, свободами та захистом з боку державних органів. Тому мусульмани України зобов'язані дотримуватися Конституції, бути активними та позитивними членами суспільства, поважати мову, культуру та державу».