Мусульманська пара захисників України взяли шлюб на передовій

Мусульманська пара захисників України взяли шлюб на передовій
©️Голос.ua
30.07.2018
Оцініть статтю: 
(609 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Серед захисників України, що відстоюють її незалежність, суверенітет та територіальну цілісність на Сході, є чимало послідовників ісламу. Це як представники народів, що сповідують цю релігію з давніх-давен, так і етнічні українці. І ось днями мусульманська пара, не залишаючи зони бойових дій, взяла шлюб, обряд якого за всіма правилами провів муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов.

Муфтій відзначає, що за чотири роки війни на Сході України така подія відбулася вперше, бо, на жаль, частіше йому як імаму-капелану доводилося проводити джаназа-намази за героїв, що загинули, захищаючи Україну.

— Таке відбулось вперше! Одружив на самісінькій лінії фронту мусульманську пару — чоловіка та жінку зі Збройних сил України! Люди знайшли одне одного на війні, обоє українці, обоє прийняли іслам, обоє захищають Україну в одній військовій частині. І тепер вирішили одружитись. Покликали приїхати та провести їм нікях, бо, за сунною пророка Мухаммада (мир йому!), не бажано відкладати одруження, якщо люди підходять одне одному. Цього разу я їхав на війну зі спеціальною місією — провести нікях там, де частіше потрібно проводити джаназа (поховальну молитву), — ділиться Саід Ісмагілов. — Це було надзвичайно! Молодята у камуфляжі прямо з позицій, свідки в камуфляжі, імам — також у камуфляжі, за вікном десь далі бахає та тріскотить бій (а він тут ніколи не припиняється), а я урочисто питаю: «Чи згоден ти взяти її в дружини відповідно до Священного Корану та сунни пророка Мухаммада?». Вітаю брата Алі та сестру Аміну! Нехай Всевишній Аллаг благословить їх подружжя!

Як раніше повідомляв «Іслам в Україні», військові капелани, мусульманські зокрема, забезпечують духовні потреби бійців на фронті та в тилу. Про те, що з початком війни гостро постала потреба в імамах-капеланах, підготовлених належним чином, шейх Саід неодноразово говорив на різних рівнях, зокрема під час зустрічі з начальником Генерального штабу, головнокомандувачем Збройних сил України, коли обговорювалося врегулювання капеланського служіння імамів.

Також нагадаємо, що у священний для мусульман місяць Рамадан імами-капелани вчергове відвідали зону воєнних дій.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.