Мусульманська умма України в очікуванні настання Ід-аль-Фітру

Мусульманська умма України в очікуванні настання Ід-аль-Фітру
Українські мусульмани готуються зустріти Ід-аль-Фітр
04.07.2016
Оцініть статтю: 
(697 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Згідно з постановою Європейської ради з фатв і досліджень, сьогодні спливає останній день посту в місяць Рамадан. Завтрашній день, 5 липня, для мусульман благословенний: вранці в ісламських культурних центрах і мечетях ДУМУ «Умма» пройдуть святкові молитви з нагоди настання свята розговіння — Ід-аль-Фітр (тюрк. Ураза-байрам).

Для маленьких мусульман передбачена особлива святкова програма.

Ід аль-фітр — велике свято закінчення мусульманського посту, що відзначається першого числа наступного за Рамаданом місяця. У цей день вранці віряни збираються на спільну святкову молитву в мечетях.

Для всіх мусульман це свято також є часом аналізу та осмислення своїх досягнень: як вірянин провів дні посту, чи не змарнував їх на погані вчинки і прикрі слова, чи всім серцем він прагнув стати кращим перед Всевишнім? Тому Ід аль-фітр — це, насамперед, підведення підсумків досягнутого, а також відчуття себе частиною єдиної мусульманської громади — умми.

Заздалегідь збираються кошти для милостині, щоб малозабезпечені правовірні, отримавши ці пожертви, також могли підготуватися до свята. Така соціальна допомога називається закят аль-фітр (садакат аль-фітр), і вона повинна бути виплачена протягом місяця посту до початку святкової молитви. Закят аль-фітр (в цьому році становить 80 грн) — милостиня особлива, адже це обов’язкова умова прийняття Всевишнім посту кожного мусульманина і мусульманки, які мають у своєму розпорядженні кошти в розмірі понад свої основні потреби. Подається від кожного члена сім’ї, навіть за дітей. Роздавати милостиню заповідав сам Пророк (мир йому і благословення): «Піст в Рамадан висить між небом і землею, поки раб Божий не подасть належної милостині».

Святкування Ід аль-Фітру відбувається з особливим піднесенням і супроводжується щирим пригощанням, подарунками, відвідуванням родичів і друзів.

Редакція сайту «Іслам в Україні» вітає всіх своїх читачів з цією знаменною датою і приєднується до всіх добрих побажань! Бажаємо миру і благополуччя кожному дому! Нехай Всевишній прийме ваш піст і ваші благі діяння!
Мусульмани столиці почнуть збиратися в мечеті київського ІКЦ з 7:30 ранку, щоб здійснити молитву, яка почнеться о 8:00. Аналогічні святкові заходи відбудуться в мечетях та ісламських центрах інших міст України.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.