Мусульмани і християни України виступили за розвиток конструктивного діалогу

Міжрелігійний круглий стіл став дискусійним майданчиком для богословів Ісламу і християнства, представників державного апарату та релігієзнавців.
04.12.2015
Оцініть статтю: 
(300 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У Києві 4 грудня обговорили майбутнє християнсько-ісламських взаємин у Європі в контексті сучасних міграційних процесів. Релігієзнавчий захід, присвячений цій темі, вперше відбувся в Ісламському культурному центрі м. Києва.

Міжрелігійний круглий стіл став дискусійним майданчиком для богословів Ісламу і християнства, представників державного апарату та релігієзнавців. Під час першої панелі заходу обговорювалася історія та сучасний стан християнсько-ісламських взаємин у Європі. Свої доповіді представили релігійні та наукові діячі з Німеччини, Нідерландів та Польщі. У другій же частині круглого столу йшлося про сучасні українські реалії.

На думку президента Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» Тараса Дзюбанського, нині атмосфера взаєморозуміння і толерантності в Україні є позитивною, проте подібні круглі столи, завдяки інформованості суспільства, дозволять запобігти будь-яким проблемам у майбутньому.

«Зараз в Україні є необхідність розвитку міжрелігійного діалогу. Однак ця необхідність не повною мірою усвідомлюється суспільством. Тому попит формується поступово», − зазначає кандидат історичних наук, доцент кафедри релігієзнавства Національного університету «Острозька академія» Михайло Якубович.

За підсумками круглого столу була прийнята резолюція, в якій учасники зустрічі відзначають спільні цінності різних культур і вірувань, виступають проти різних проявів ксенофобії, закликають до постійного і конструктивного християнсько-мусульманському діалогу.

Організатори заходу в особі Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас», Духовного управління мусульман України «Умма» та Української асоціації релігієзнавців вирішили проводити подібні круглі столи щорічно і висловили намір розширювати коло учасників.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.