Мусульмани візьмуть участь у Запорізькій книжковій толоці

Мусульмани візьмуть участь у Запорізькій книжковій толоці
Мусульмани візьмуть участь у Запорізькій книжковій толоці

26–28 жовтня мусульмани Запоріжжя візьмуть участь у літературно-мистецькому фестивалі «Запорізька книжкова толока», що проводиться в рамках проекту «Зміцнення громадської довіри». Ісламський культурний центр «Віра» запропонує відвідувачам та учасникам заходу унікальні книги — релігійну та релігієзнавчу літературу, дослідження, переклади праць філософів, релігієзнавців, богословів від середньовіччя до сучасності, збірники наукових розвідок та доповідей учасників ісламознавчих шкіл, які вже протягом багатьох років проводяться Українським центром ісламознавчих досліджень за сприяння ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід» та Духовного управління мусульман України «Умма».

Впродовж трьох днів на стендах Ісламського культурного центру охочих чекатимуть книги, що вийшли друком як в українських видавництвах, зокрема в «Ансар Фаундейшн», так і зарубіжних: «Хізмет Вакфі», «Енвер Нішріят» (Туреччина) та інших. Багато пропонованих книг видано за сприяння асоціації «Альраід» та азербайджанського фонду «Ідрак».

«Запорізька книжкова толока» — триденний літературно-мистецький фестиваль, що об’єднує масштабний книжковий ярмарок і понад 200 заходів для дорослих і дітей — зустрічі з авторами, презентації і читання, дискусії і круглі столи, воркшопи, майстер-класи, художні та фотоекспозиції, покази документальних фільмів, театральні та музичні перфоманси. Відбувається щороку в жовтні в місті Запоріжжя. Фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)

Однією з ключових цьогорічної книжкової толоки є тема сильних духом людей, їхньої незламності, боротьби за незалежність і людської гідності. Це важливо в кількох контекстах — 100-річчя проголошення незалежності України, боротьби ОУН-УПА, політичних в’язнів ГУЛАГу та Кремля, анексії Криму та захоплення східних областей України, інтеграція бійців у мирне життя і переселенців у нові громади.

На книжковій толоці діятиме історична локація, тематичний майданчик «Сильні духом», кілька майданчиків для різножанрових і різнотематичних зустрічей і дискусій, дитячий простір «Книголісся».

Упродовж 26–27 жовтня також відбуватиметься Форум менеджерів культури, на який запрошено всіх, хто прагне розвивати культуру в своїх громадах.

Захід відбуватиметься за адресою в Запоріжжі: вул. Перемоги, 70-б, «Козак-Палац» з 10:00 до 19:00 щодня.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.