На Херсонщині протидіятимуть інформаційній агресії

Херсонська ОДА, 11.04.2016 р.. Круглий стіл з протидії зовнішній та внутрішній інформаційній агресії
Ольга Савенко
Херсонська ОДА, 11.04.2016 р.. Круглий стіл з протидії зовнішній та внутрішній інформаційній агресії
13.04.2016
Оцініть статтю: 
(328 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

11 квітня в Херсонській облдержадміністрації за участю радника Міністра інформаційної політики з питань Криму Еміне Джеппар відбувся круглий стіл на тему «Інформаційна безпека та протидія інформаційній агресії».

За словами Еміне Джеппар, спільними зусиллями Міністерства інформаційної політики та представників ЗМІ триває робота над створенням стратегії для протидії інформаційній пропаганді з боку агресора.

— Головна позиція Мінінформполітики — це не створення «фєйкової інформації», а констатація правдивих та перевірених фактів. Ми не збираємося йти шляхом агресора, а обрали свободу слова та вільне висвітлення своїх думок та поглядів, — цитує слова радника офіційний сайт Херсонської ОДА.

Вона також зазначила, що сьогодні існує багато міфів щодо кримськотатарського населення, зокрема й про те, що переселенці з Криму нібито хочуть привласнити певну частину Херсонщини.

— Я спілкувалася з лідером Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим, який наголосив, що кримськотатарські переселенці не претендують на територію Херсонщини і тим паче не мають на меті узурпувати її.

Як розповіла директор Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики Херсонської ОДА Ольга Савенко, яка входить до робочої групи з розвитку телерадіомовлення в південних районах Херсонської області та на території тимчасово окупованої АР Крим та м. Севастополь, у Генічеському районі будуватимуть нову вежу висотою 150 м, з якої буде здійснюватися мовлення на нових частотах. Зараз, як йдеться на офіційному сайті Херсонської облдержадміністрації, триває робота з пошуку земельної ділянки для її будівництва.

Крім того, у селищі Чаплинка буде встановлено новий передавач потужністю 5 КВт, з якого українським телемовленням покриватимуть території області, прилеглі до АР Крим.

— Звичайно, на шляху до цього існує дуже багато перешкод. Наприклад, щоб змінити передавач, потрібно внести зміни до ліцензії, яка дає право на мовлення на відповідній частоті. У нашому випадку — це філія НТКУ «Херсонська регіональна дирекція «Скіфія», програми якої можна буде транслювати на більш потужному сигналі, — зазначила Ольга Савенко.

Вона також зауважила, що вкрай важливим є привабливий та сучасний контент в українському мовленні.

— Наша перевага — правдива інформація в новинах, але ж телеіндустрія складається не тільки з новин, і люди перемикають канали ще й задля перегляду фільмів, шоу-програм тощо. Тому з заступником міністра інформаційної політики Тетяною Поповою ми дійшли згоди в тому, що професійний та привабливий контент має бути пріоритетним на рівні держави в цілому, — підкреслила директор Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики Херсонської ОДА.

Учасники засідання дійшли згоди щодо необхідності внесення змін до законодавчих актів у сфері інформаційної політики держави та розроблення загального плану боротьби з інформаційною пропагандою, а також створення більшої кількості позитивних інформаційних приводів, поширення українського мовлення в європейському середовищі, заповнення якісним контентом медіа-простору.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.