На міжнародній конференції «Форум-2000» у Празі відбулась панель «Окупований півострів: шість років після незаконної анексії Криму»

©️МЗС: 12.10.2020р. Еміне Джапарова виступила на «кримській» панелі в рамках міжнародної онлайн-конференції «Форум-2000»
©️МЗС: 12.10.2020р. Еміне Джапарова виступила на «кримській» панелі в рамках міжнародної онлайн-конференції «Форум-2000»
22.10.2020
Оцініть статтю: 
(17 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова 12 жовтня 2020 рокув рамках міжнародної онлайн-конференції «Форум-2000» (м. Прага, Чеська Республіка)  виступила на «кримській» панелі під назвою «Окупований півострів: шість років після незаконної анексії Криму».

Разом з Еміне Джапаровою участь у панелі взяли голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник і російський журналіст Константін фон Еггерт.

Як повідомляє МЗС України, у своєму виступі перша заступниця міністра привернула увагу до погіршення гуманітарної ситуації в окупованому Криму, що характеризується посиленням утисків усіх «незгодних» і «колонізації» півострова з боку російських окупантів шляхом примусової зміни демографічної ситуації, а також перетворення Криму на потужну військову базу.

Пані Джапарова нагадала, що 23 вересня цього року Президент України Володимир Зеленський у своєму виступі на 75-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН офіційно анонсував створення «Кримської платформи» і закликав держави-члени ООН долучитися до неї.

«Платформа задумана як спеціальний багатосторонній координаційний механізм, який опікуватиметься усім спектром кримської проблематики», — заявила Еміне Джапарова.

Вона також наголосила, що Платформа має покривати кілька вимірів: найвищий політичний рівень (лідери країн), рівень міністрів закордонних справ і міністрів оборони, а також експертний рівень.

«Кримська платформа», за словами чиновниці, — це система заходів, яка систематизує те, що вже зроблено й ініціює додаткові інструменти для повернення Криму.

«У рамках роботи Платформи ми плануємо провести Кримський саміт, — повідомила пані Джапарова. — Ключове завдання — синергія зусиль України і міжнародного співтовариства з метою наближення дня деокупації півострова».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.