На міжнародному бізнес-форумі високо оцінили Центр халяль-сертифікації «Альраід»

Торговельно-економічна конференція «Освоєння нових ринків»
Заступник міністра торгівлі Наталія Микольська
Директор Халяль-ресторану «Родинний дім» Хусам Іса і глава Центру досліджень і сертифікації халяль «Альраїд» доктор Ваіль Алламі
Учасників міжнародної бізнес-конференції пригощав халяль-ресторан «Family House»
Учасників міжнародної бізнес-конференції пригощав халяль-ресторан «Family House»
Зразки арабської каліграфії від школи «Салам» − подарунок учасникам бізнес-форуму
Серед спікерів конференції були присутні вельми шановні експерти − вітчизняні і зарубіжні дипломати, чиновники високого рангу, представники успішних компаній

Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраід» взяла участь в міжнародній торговельно-економічній конференції «Освоєння нових ринків» на запрошення організаторів − української щотижневої англомовної газети «Київ-Пост», що видається в Києві громадянином Великобританії, власником групи ISTIL Мохаммадом Захуром.

Три панельні дискусії конференції були присвячені сучасному стану зовнішніх торгово-економічних зв’язків українських виробників сировини, готової продукції і послуг із зарубіжними партнерами з країн Євросоюзу, Туреччини, Близького Сходу і Північної Африки, а також шляхів просування українського бізнесу на ринки цих країн.

Серед спікерів конференції були присутні вельми шановні експерти − вітчизняні і зарубіжні дипломати, чиновники високого рангу, представники успішних компаній. Зокрема, в роботі бізнес-форуму брали участь глава представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський, посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель, заступник міністра інфраструктури Володимир Омелян, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України, торговий представник України Наталія Микольська, заступник міністра європейської інтеграції в Міністерстві аграрної політики і продовольства України Владислава Рутицька, заступник бізнес-омбудсмена Тетяна Коротка, посол ICC Ukraine в державах Перської затоки Юрій Сидоров, президент і головний виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund Ярослава Джонсон, керівник відділу продажів в країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону і Близького Сходу міжнародного холдингу СЕНТРАВІС Андрій Сердюк та багато інших авторитетних осоіб.

Ян Томбінський розвіював побоювання з приводу того, що український бізнес − «небажана персона» в країнах Європи, давав поради щодо алгоритму дій, яким повинні слідувати зацікавлені в просуванні на ринки Євросоюзу бізнесмени.

Заступник міністра торгівлі Наталія Микольська, що виступала на форумі, має 14-річний досвід роботи юридичним консультантом у всіх сферах міжнародної торгівлі, зокрема СОТ та угоди про вільну торгівлю, є визнаним експертом в питаннях торговельного фінансування, транскордонних торговельних угод і контрактів, агентств і дистрибуцій, франчайзингу та інших сферах. Вона працювала з кращими юридичними фірмами України та з урядовими установами, кілька років брала участь в проекті Doing Business і була радником Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації з митного права та регуляторних питань. Тому до її порад, що стосуються механізмів і способів стимулювання експорту, присутні бізнесмени прислухалися з особливою увагою.
Виступи інших доповідачів також стосувалися інвестування, формування економічного лідерства, ролі безпосереднього спілкування потенційних партнерів.

Багато говорилося про специфіку та особливі вимоги, які пред’являються в країнах ісламського світу до сировини, товарів і послуг. Серед іншого заступник міністра європейської інтеграції в Міністерстві аграрної політики і продовольства України Владислава Рутицька нагадала і про те, що халяль-сертифікація товарів сільгоспвиробників і продуктів харчування − одна з основних (якщо не головних) умов, яка дозволить зайти на ринки Сходу та Азії. Заступник міністра при цьому не просто представила учасникам конференції керівників Центру досліджень і сертифікації халяль «Альраід» − главу доктора Ваіля Алламі і заступника директора Ларису Поліщук, але і порекомендувала бізнесменам, зацікавленим у просуванні своєї продукції на ринки Близького Сходу, саме цей центр, який користується довірою і має бездоганну репутацію.

У перервах між панельними дискусіями присутні за чашкою ароматної кави або чаю мали можливість неформально поспілкуватись і ближче познайомитись. Директор халяль-ресторану «Family House», що діє при Ісламському культурному центрі м. Києва, Хуссам Іса та його помічники доклали зусиль, щоб не просто пригостити учасників конференції, а створити атмосферу гостинного і щедрого ісламського світу. Зауважимо − цілком ймовірно, що вишукані східні страви та неперевершена кава від «Family House» допомогли зародженню нових бізнес-контактів і планів співпраці.

Учасники конференції не тільки збагатилися знаннями про тонкощі ведення бізнесу та просування своїх товарів і послуг на ринки Європи та Азії, але і в самому серці України відчули ауру Сходу і навіть зберегли на пам’ять про форум сувенір − викладач каліграфії в школі іноземних мов «Салам», що діє при ВАГО «Альраід», Джамаль Самаков для охочих створював написи арабською в’яззю на обрамлених традиційним візерунком аркушах паперу.

Бізнес-форум проходив 29 березня 2016 року в українській столиці в приміщенні готелю «Хілтон».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.