На початку 2021 року в Україні вийде аудіоверсія «Історії кримських татар» — чотиритомника Валерія Возгріна

©пресслужба проєкту/detector.media
©пресслужба проєкту/detector.media
20.11.2020
Оцініть статтю: 
(54 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

На платформі «Велика Ідея» закінчилася кампанія спільнокошту проєкту «Світи. Народи. Історія кримських татар» — першої аудіокниги українською мовою за друкованим виданням у 4-х томах Валерія Возгріна - вченого, який народився в Акмесджиті (Сімферополі), виріс і сформувався як особистість в Криму і  вважав за свій обов’язок розказати правду про ганебні злочини Російської Імперії та Радянського Союзу, вчинені проти кримських татар і Криму загалом. Профессор Возгрин стверджував, що метою його життя було «вкласти в руки народу його історію».

Як передає проєкт громадської організації«Детектор медіа» —  "MediaSapiens" з посиланням на  пресслужбу проєкту, за сто днів  вдалось зібрати понад 148 тисяч гривень.  Опублікувати аудіокнигу планують в першому кварталі 2021 року - і завдяки праці Возгріна, переведеній в аудіоформат,  українці дізнаються більше про історію Криму від давніх часів до депортації, краще зрозуміють витоки сучасної окупації Криму.

Аудіокнига — початок масштабного проєкту перекладу праці «Історія кримських татар» українською мовою. Після її створення перекладачі продовжать перекладати українською всі 4 томи книги. Їх в майбутньому можуть видати друком.

Щоб створити аудіокнигу, з 3 тисяч 300 сторінок чотиритомника команда відбере щонайменше 720 сторінок, і перекладе їх українською мовою. Критерії відбору встановлять з істориками та представниками спільноти кримських татар. 

Проєкт став можливим завдяки підтримці Ленура Іслямова, мецената, власника прав на працю Валерія Возгріна, Меджлісу кримськотатарського народу та його голови, Рефата Чубарова, а також благодійного фонду ASTEM Foundation. 

Довідково: 

Валерій Євгенович Возгрін (25 червня 1939, Сімферополь, СРСР — 9 січня 2020, Санкт-Петербург, Росія) — радянський і російський історик. Доктор історичних наук, професор. Професор кафедри історії Нового і новітнього часу Санкт-Петербурзького державного університету, автор багатьох історичних праць про кримських татар, у тому числі монументальної «Історії кримських татар» в чотирьох томах. Член Данської королівської академії наук.

До сфери наукових інтересів професора Валерія Возгріна  входили історія дипломатії Нового часу, Росія XVIII століття, історія Кримського ханства, історія європейського селянства, історія Гренландії, історія дипломатії і культури скандинавських країн.

Серед найвідоміших праць професора Возгріна, крім вже згаданої чотиритомної «Історії кримських татар»  — «Історичні долі кримських татар»,  1992; «Імперія і Крим — довгий шлях до геноциду», Бахчисарай, 1994.

Професор Возгрін помер 9 січна 2020 року внаслідок повторного інсульту (перший інсульт він переніс в 2015 році)

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.