Найбільший прапор Ічкерії розгорнули на Майдані

Найбільший прапор Ічкерії розгорнули на Майдані
Прапор Ічкерії на Майдані (фото: Цензор)

У неділю, 13 серпня, на Майдані Незалежності військовими окремого полку Президента України (відео) було розгорнуто найбільший прапор Ічкерії. Перед початком акції відбулася спільна молитва за тих, хто у визвольній боротьбі втратив життя від рук агресора, та тих, хто продовжує боронити та послідовно відстоювати свободу і незалежність України, Ічкерії та Грузії. Акція відбулася під звуки гімну Ічкерії (чеченською мовою).

— Ми вдячні народові України та представникам влади за таку честь — розгорнути найбільший прапор Ічкерії, під яким боролися та помирали вільні люди Республіки та найкращі люди України! — сказав Адам Осмаєв, командир Міжнародного миротворчого батальону ім. Джохара Дудаєва.

Втім, прапор Ічкерії не є для Майдану чимось незвичним: його можна побачити на багатьох світлинах з Революції Гідності.

— Він був, маленький, на Ялинці Майдану. Він був, маленький, на барикадах на Грушевського. Тепер він став великим. Дякую тобі, Україно, за довіру, за можливість, за емпатію. Це святе місце, тут пролилася перша кров за волю народу, тут ми почали свій новий шлях разом с тобою, Україно! — відзначив один із організаторів акції, боєць Штурмового спецпідрозділу «Шалена зграя» 34 батальйону ЗСУ Казбек Абдурзаков. Він подякував тим, хто не зміг прийти, але був з ними душею.

До акції долучилися представники батальйону ім. Джохара Дудаєва, воїни та ветерани АТО, представники кримськотатарського Меджлісу, «Грузинського легіону», громадські діячі та просто небайдужі кияни та гості міста.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що агресивне нутро російських можновладців проявилося ще тоді, коли вони почали вбивати людей (зокрема, мирне населення), яких самі ж проголошували своїми громадянами.

— З того моменту, як російська армія почала вбивати громадян своєї держави, як вторглася на територію суверенної Грузії, України, анексувала Крим, Росія стала на шлях розпаду і самознищення! Вже згодом вона розпадеться, й десятки незалежних держав піднімуть прапори свободи на своїх вулицях і майданах, — зазначив пан Чубаров.

Довідково:

Чеченська Республіка Ічкерія, ЧРІ (чеч. Noxçiyn Pachhalq Noxçiyçö, Нохчийн Пачхьалкх Нохчийчоь; до 1993 — Чеченська Республіка Нохчійчо або Чеченська Республіка) — невизнана держава, яка існувала після розпаду СРСР. Проголошення суверенітету ЧРІ призвело до затяжного воєнного конфлікту, основні баталії котрого припали на першу та другу «чеченські» війни. Фактично ліквідована російською владою в 2000 році після окупації Ічкерії російськими військами. Сучасна російська влада прирівнює лідерів ЧРІ до терористів.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.