Неросійські історії українського півострова — презентація в рамках «Чумацького шляху»

Неросійські історії українського півострова — презентація в рамках «Чумацького шляху»
Автори книги — відомі науковці та публіцисти — не ставлять за мету замінити російський історичний міф українським чи кримськотатарським, а прагнуть показати минуле півострова у всій його складності і багатогранності
23.05.2017
Оцініть статтю: 
(425 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міф про Крим як про «исконно русскую землю», що «завжди належала Росії», став наріжним каменем пропагандистської кампанії Москви як у переддень анексії півострова, так і сьогодні — задля виправдання своїх дій. Цей міф розвінчує збірка історичної публіцистики «Наш Крим: неросійські історії українського півострова», презентація якої відбудеться 26 травня о 17. 00 в Національному заповіднику «Софія Київська», музей «Хлібня».

Автори книги — відомі науковці та публіцисти — не ставлять за мету замінити російський історичний міф українським чи кримськотатарським, а прагнуть показати минуле півострова у всій його складності і багатогранності.

До збірки увійшли статті та дослідження таких авторів, як Гульнара Бекірова, Ярослав Антонюк, Петро Вольвач, Владислав Грибовський, Сергій Громенко, Андрій Іванець, Вахтанг Кіпіані, Олеся Ісаюк, Богдан Короленко, Олена Любовець, Максим Майоров, Ростислав Пилявець, Ярослав Тинченко, Віктор Трегубов та Станислав Цалик.

Перший розділ присвячено історії Криму від XV ст. до 1783 року. Він має назву «Кримський ханат і його сусіди» і містить 7 статей. Другий розділ — «В тіні двоголового орла» — охоплює період від 1783 до 1917 рік і містить 5 статей. У третьому розділі шість статей описують події 1917–1920 років, він має назву «У вихорі революції». Міжвоєнне двадцятиліття 1920–1941 років досліджене в четвертому розділі книги (чотири статті), а історію 1941–1954 років викладено в семи статтях п’ятого розділу — «Кривава земля, спустошена земля». Шостий розділ — «За київським часом» — містить шість статей, присвячених подіям 1954−1991 років.

Книга, як повідомлялося раніше, в продаж не надійде — її поширюватимуть бібліотеками і навчальними закладами країни.

Видавцями виступили Український інститут національної пам’яті спільно з Міністерством інформаційної політики.

Нагадаємо, Український інститут національної пам’яті завершив 2016 рік знаковим виданням збірки української історичної публіцистики «Наш Крим: неросійські історії українського півострова», що підважує тези російської пропаганди.

Електронна версія книги доступна на сайті Українського інституту національної пам’яті.

Презентація відбудеться у рамках виставки «Народжені війною» міжмузейного прoекту «Чумацький шлях».

Кількість місць обмежена. Обов’язкова реєстрація за телефоном: 099-614-18-42.

Подробиці — на сторінці події в соціальній мережі Facebook.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.