Одягни у вишиванку душу: український вечір в ОАЕ

Одягни у вишиванку душу: український вечір в ОАЕ
Одягни у вишиванку душу: український вечір в ОАЕ
27.05.2020
Оцініть статтю: 
(36 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Українська громада Об’єднаних Арабських Еміратів до Всесвітнього Дня вишиванки ініціювала флеш-моб та онлайн парад «Одягни душу у вишиванку», запропонувавши користувачам соцмереж провести демонстрацію вишитих сорочок.

21 травня з 18:30 до 20:00 за часом Абу-Дабі дійство, доповнене виступами музикантів, яке організатори в анонсі назвали «співом української душі», відбулося за участі не лише членів української громади ОАЕ. До цієї події долучилися співгромадяни як з України (від Галичини до Донбасу), так і з інших країн світу.

Ukrainian Community in the UAE привітала зі святом земляків у Facebook,  закликавши надсилати свої фото і відео для онлайн-параду у вишиванках:

«Вітаємо зі Всесвітнім днем вишиванки і запрошуємо на український вечір онлайн «Одягни душу у вишиванку» <…> Кажуть, щоб одягнути вишиванку на тіло, спершу треба одягти її на свою душу. Допомагатимемо в цьому сьогодні! Насолоджуйтесь співом української душі з 18:30 до 20:00 за часом Абу-Дабі. Одягни у вишиванку душу: український вечір наживо! Сьогодні з нами будуть ОАЕ, Донеччина, Львівщина і ще одна країна, яка живе за українським часом. Милуватимемось чудовим вокалом і звуками скрипки, піаніно, саксофона й гітари. Виконавці могли б стати чудовим гуртом, водночас в умовах пандемії всі артисти виступатимуть окремо в себе дома. Вишиванка єднає за будь-яких умов!..»

Учасники акції надіслали свої фото та/або відео у вишитих сорочках з назвою міста, у якому знімали, на зазначену адресу електронної пошти, після чого з усіх матеріалів було змонтовано спільне відео — онлайн-парад. Також для перегляду доступний запис вечора, присвяченого цій події.

Як пише активіст і автор ідеї онлайн-параду Євген Семенов, онлайн-парад вишиванок зібрав понад 1200 переглядів за 1,5 години прямого ефіру і багато коментарів:

«Понад 1200 переглядів за 1,5 години прямого ефіру, 178 коментарів! Це був дуже гарячий вечір Всесвітнього дня вишиванки! …> Надзвичайна вдячність всім, хто дивився нас, а окремо — кожному коментатору. З таким зворотнім зв’язком здавалося, ніби сидимо всі поруч у концертному залі. Подяка всім, хто підтримав цю ідею та допомагав її втілити, окремо — оргкомітету Всесвітній день вишиванки! Всім дякую! Ви зробили цей вечір! Ви зробили цей день! Ви зробили цей Всесвітній день вишиванки! Любіть вишиванку! Бережіть наші традиції! Плекайте рідне! Бо це — своє!»

Активісти української громади також провели свято вишиванки в Українській громадській рідній школі в Абу-Дабі.

«Найкрасивіший навчальний день був сьогодні в нашій Українська громадська рідна школа в Абу-Дабі — всі учні, вчителі і батьки дистанційно у вишитих сорочках відзначали Всесвітній день вишиванки і День сім’ї, враховуючи цьогорічне гасло свята «День вишиванки — День родоводу». Надзвичайно цікавими й індивідуальними виявились історії кожної одягненої нині вишиванки. Комусь її подарували, а хтось обирав сам, комусь купили, а комусь вишивала бабуся… А найстарші дізналися про орнаменти і стилі вишивки, притаманні для кожного регіону України.

Щиро дякую всім за цей сповнений позитиву, національного духу і краси навчальний день! Плекаймо і вивчаймо своє змалечку!» — пише Євген Семенов.

Організатори заходів висловили окрему подяку пані Тетяні Сибізі за дозвіл використати зображення вишитої вручну унікальної мапи України, яка є окрасою Посольства України в Туреччині.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.