Офіційно: довідки переселенців з Криму і Донбасу стали безстроковими

Офіційно: довідки переселенців з Криму і Донбасу стали безстроковими
06.01.2016
Оцініть статтю: 
(365 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Президент Петро Порошенко підписав закон, який робить довідки переселенців із зони АТО та Криму безстроковими.

Як повідомляє LB.ua, закон також скасовує проставлення штампу на зворотному боці довідки в органах Державної міграційної служби (ДМС). Скасована перевірка місць проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО), зняті зобов’язання інформувати органи ДМС про своє фактичне місце проживання та відзначатися там кожні півроку.

Переселенці, які не встигли розірвати трудові відносини до виїзду із зони АТО чи Криму, зможуть подати заяву про припинення трудового договору в центрі зайнятості за новим місцем проживання.

Органи влади повинні прийняти ВПО на облік в день подачі заяви, якщо у нього є в паспорті штамп реєстрації місця проживання. Якщо ж такого штампа немає, термін прийняття на облік обмежений 15 днями. Протягом цього часу переселенець як доказ може надати військовий квиток, трудову книжку, документ про право власності на нерухоме або рухоме майно, документ про освіту (науковий ступінь), медичні документи, фотографії або відеозаписи.

Нагадаємо, що це повторне прийняття цього закону. Причини ветування закону Президентом стосувалися того, що в документі не були прописані особливості контролю над тим, чи не повернувся переселенець назад на окуповану територію.

У вдосконаленому законі Рада прописала, що інформацію, чи проживає переселенець за новим місцем проживання, органи соцзахисту повинні отримувати з державних реєстрів в результаті обміну інформацією з іншими органами соцзахисту, а також з волонтерськими та іншими організаціями, які допомагають внутрішнім переселенцям.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.