Окупанти не зацікавлені у реставрації Буюк Хан Джамі

Окупанти не зацікавлені у реставрації Буюк Хан Джамі
За словами активіста Айваза Османова, коли стала руйнуватися покрівля Ханської мечеті, музей міг відремонтувати її за свій рахунок, проте керівництву заборонили будь-що робити, посилаючись на вимоги федеральної цільової програми
Окупанти не зацікавлені у реставрації Буюк Хан Джамі
Ханська мечеть
Окупанти не зацікавлені у реставрації Буюк Хан Джамі
Окупанти не зацікавлені у реставрації Буюк Хан Джамі
18.10.2017
Оцініть статтю: 
(461 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Російська влада Криму не зацікавлена у виділенні бюджетних коштів на збереження культурних пам’яток кримських татар. Зокрема, керівництву Бахчисарайського історико-культурного та археологічного музей-заповідника заборонили рятувати Ханську мечеть (Буюк Хан Джамі) — одну з 138 пам’яток історії та архітектури.

— Коли почала руйнуватися покрівля Ханської мечеті, музей міг відремонтувати її за свій рахунок, проте керівництву заборонили що-небудь робити, посилаючись на вимоги федеральної цільової програми. Дійшло до того, що всередині поставили етажерку, що підпирає дах, і навіть ця конструкція обійшлася майже в 100 тисяч рублів. Тепер в мечеті не можна проводити богослужіння. У мене складається враження, що російська влада не зацікавлена у збереженні наших пам’яток: вона витрачає мільйони незрозуміло на що, аби не давати гроші для кримських татар, — заявив в ефірі Радіо Крим. Реалії активіст Айваз Османов.

Буюк ​​Хан Джамі — Велика ханська мечеть — була побудована в XVI столітті і належить до ранніх будівель палацу. Спочатку її дах покривали кілька куполів. Пізніше він став черепичним, чотирьохскатним. В середині XVIII століття на фасаді мечеті з’явилися арабські каліграфічні написи, вміщені у фігурні зелені картуші. Вони являють собою цитати з Корану, а також згадку імені хана Крим Гірея (1758–1764 рр.), під час правління якого мечеть та інші споруди палацу були відремонтовані. Велика ханська мечеть діє й нині. Крім молитов, тут також проводилися й інші мусульманські обряди.

Ханський палац у Бахчисараї є кандидатом на внесення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО поряд з Генуезькою фортецею в Судаку, Кримською астрофізичною обсерваторією, Мангуп-Кале, Ескі-Кермен і Чуфут-Кале.

Заступник генерального директора ЮНЕСКО Ерік Фальт 21 вересня повідомив про перехід до завершального етапу консультацій з формування параметрів механізму прямого моніторингу ситуації в Криму в сферах компетенції організації.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.