Окупанти знищують Бахчисарайський ханський палац

Окупанти знищують Бахчисарайський ханський палац
Осман Пашаєв/ Facebook: З мечеті зняли черепицю, у самій будівлі Біюк Хан Джамі прибрали старовинні балки і пошкодили розписи XVIII століття, стіни ховають під сучасною штукатуркою
Окупанти знищують Бахчисарайський ханський палац
Осман Пашаєв/ Facebook
Окупанти знищують Бахчисарайський ханський палац
Окупанти знищують Бахчисарайський ханський палац
31.10.2017
Оцініть статтю: 
(436 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

В окупованому Криму знищується пам’ятка історії — Бахчисарайський ханський палац. З мечеті зняли черепицю, у самій будівлі Біюк Хан Джамі прибрали старовинні балки і пошкодили розписи XVIII століття, стіни ховають під сучасною штукатуркою. Всі роботи ведуться без участі професійних реставраторів. При цьому вести фото- або відеозйомку того, що відбувається, заборонено.

Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомляє журналіст Осман Пашаєв:

— Окупанти знищують Бахчисарайський ханський палац. Під приводом підготовки до сторіччя музей був закритий. З усіх боків стоїть охорона, як у зоні. З Біюк Хан Джамі зняли не тільки всю черепицю (її просто скинули і мають намір вивезти на Чуфут-Кале), але і старовинні дубові балки через нібито їх псування жучком. Поки знімали балки автокраном, на фасаді пошкодили розписи XVIII століття. Весь фасад з вулиці помили керхером (клірингові апарати високого тиску виробництва концерну Kärcher — ред.), в результаті чого пішли тріщини і прямо біля входу поблизу воріт штукатурка обвалилася до самих каменів, було видно кладку. Цю дірку терміново замазали цементом і весь фасад покрили сучасною фарбою і шпаклівкою.

Як повідомляє журналіст, в процесі «очищення» вже пошкодили Олександрівський фонтан, знищили написи на «Катерининській милі» та інші історичні об’єкти:

— Олександрівський фонтан мили керхером! Шматки обвалилися, вони їх замазали і зараз фарбують сучасною фарбою у білий колір. Катерининську милю також помили щавлевою кислотою і керхером, літери обсипалися. Всі розписи на фасадах терміново підмальовувати звичайні робочі! Про реставраторів не йдеться взагалі. Замість зруйнованої в Перському саду стіни заливають бетон. За проектом навколо частини палацу ставлять металоконструкцію з дахом, під якою повинні потім перекладати дах самих приміщень залу Дивану, Золотого кабінету та іншого. Але ця конструкція просто жахлива — це тисячі тонн заліза, арматури, щебеню та бетону! Вага навколо будівлі палацу величезна, а коли розбиратимуть цю конструкцію — палац впаде просто, — сумно констатував Осман Пашаєв.

На думку журналіста, й інші визначні пам’ятки Бахчисарайського палацу знаходяться під загрозою знищення.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.