Переселенцям із Криму та Донбасу підвищили суми виплат і послабили перевірки

Переселенцям із Криму та Донбасу підвищили суми виплат і послабили перевірки

Між Мінсоцполітики та ПАТ «Державний ощадний банк України» (далі — «Ощадбанк») відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 689 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» укладено угоду про обмін і передачу інформації стосовно внутрішньо переміщених осіб, які пройшли фізичну ідентифікацію в ПАТ «Ощадбанк».

Якщо в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб є інформація щодо проходження фізичної ідентифікації в «Ощадбанку», чергова перевірка внутрішньо переміщених осіб у відповідному періоді не проводиться.

Як повідомляє Мінсоцполітики України, відповідно до укладеної угоди банк забезпечує надання відомству інформації про одержувачів соціальних виплат, які пройшли фізичну ідентифікацію, та дату її проведення, яка вноситься до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Згідно з пунктом 2 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання / перебування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 (зі змінами), контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюють структурні підрозділи з питань соціального захисту населення шляхом відвідування не рідше ніж одного разу на шість місяців фактичного місця проживання / перебування внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

Станом на 29 січня 2018 року, за даними структурних підрозділів соціального захисту населення обласних та Київської міської державних адміністрацій, взято на облік 1 492 970 переселенців або 1 218 430 сімей з Донбасу і Криму 

Також підвищено суму виплат, які державою передбачено для покритт витрат на проживання. З метою покращення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб Урядом ухвалено постанову від 17.01.2018 № 15 «Про внесення змін до пункту 3 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», яка розроблена Міністерством соціальної політики України.

Постанова передбачає:

— підвищення розміру щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг особам, які отримують пенсії, та дітям — з 884 до 1 000 гривень;

— підвищення граничного розміру загальної суми грошової допомоги, що виплачується на сім’ю, — з 2 400 до 3 000 гривень та до 5 000 гривень багатодітним сім’ям.

Постанова № 15 набула чинності 20.01.2018 року.

Відповідні роз’яснення Мінсоцполітики надало структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій, Донецької і Луганської військово-цивільних адміністрацій.

Мінсоцполітики також дає відповіді на найчастіші запитання щодо довідок внутрішньо переміщених осіб.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.