Перша група українських прочан вирушила до Мекки

Перша група українських прочан вирушила до Мекки
Перша група українських прочан вирушила до Мекки
Перша група українських прочан вирушила до Мекки
Перша група українських прочан вирушила до Мекки
Перша група українських прочан вирушила до Мекки
Перша група українських прочан вирушила до Мекки

У благословенну п’ятницю, 10 серпня, до Саудівської Аравії з Києва вирушила перша група українських прочан. Загалом цього року з України хадж здійснять 130 мусульман (без урахування послідовників ісламу з окупованих територій) — 120 за квотою і 10 на запрошення Хранителя двох святинь. Серед запрошених королем Салманом ібн Абдулазізом ібн Саудом — і муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, який супроводжуватиме одновірців під час виконання ними одного з найважливіших обов’язків мусульман — здійснення прощі.

Ісламські культурні центри ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід» традиційно приділяють велику увагу підготовці одновірців, які збираються в хадж. Майбутнім прочанам нагадують його головні умови, поповнюють їхні знання щодо організаційних і релігійних нюансів, роз’яснюють правила. Як вважають організатори семінарів, це полегшить мусульманам виконання обрядів і вбереже їх від можливих проблем у подорожі, яка через недотримання головних умов може й не стати повноцінним хаджем.

Зокрема, в Ісламському культурному центрі м. Києва завідувач відділу ознайомлення з історією та культурою ісламу шейх Тарик Сархан нагадав мусульманам з різних міст України, які мріють здійснити паломництво, що в Медіні знаходиться могила пророка Мухаммада, а в Мецці — головна святиня ісламу Кааба, розповів про історію її зведення, руйнацію під час потопу і відновлення пророком Ібрагімом, також нагадав про те, що іхрам — це не лише спеціальний одяг, яку мусульманські паломники надягають під час хаджу та умри, а й особливий стан духовної чистоти паломника.

Серед тих, хто відвідав лекції Тарика Сархана, були й мусульмани з міста Дніпро — вони прибули вже озброєнні певними знаннями, адже напередодні тренінг для прочан відбувся й у Дніпрі. За словами імама дніпровської мечеті Едгара Девлікамова, прочан з Дніпра цього разу буде четверо. Їх під час лекції найбільше цікавили практичні моменти, наприклад, як загортатися в іхрам.

Мусульманам також вкотре нагадали про історію паломництва до Мекки. Воно відбувається через два місяці і десять днів після закінчення Рамадану і приурочене до одного з двох головних свят мусульман — Курбан-байраму (Ід аль-Адха). Хадж відбувається з метою увічнити пам’ять про жертву, яку збирався принести пророк Ібрагім. Щорічно більше десяти мільйонів паломників з усього світу збираються в Мецці, щоб зміцнити мусульманську єдність. Відповідно до ісламського віровчення, хадж знімає з людини його гріхи, тож хадж до Мекки і Медіни є мрією кожного мусульманина.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.