Під посольством РФ пройде акція проти знищення окупантами Хансараю

Долучайся до акції - врятуй Бахчисарайський палац!

19 березня в 11:00 біля Посольства РФ в Києві пройде акція-перформанс проти руйнування історичної та культурної спадщини кримських татар, пам'ятки архітектури в Криму - Ханського палацу.

Громадська організація КримСОС, Меджліс кримськотатарського народу, Кримський Дім, правозахисники та активісти продемонструють - як саме проходить так звана "реконструкція" Ханського палацу під керуванням окупаційної влади на півострові.

У жовтні 2017 року фахівці-реставратори міста Бахчисарая висловили тривогу щодо робіт, що проводяться в Великий Ханський мечеті, одному з об'єктів комплексу “Ханський палац”. Аналіз відкритих електронних кримських джерел і фото-фіксація фахівців показав, що генеральним підрядником і автором проекту є АТТА Груп,  що ніколи раніше не займалася реставрацією, а субпідрядником робіт є ТОВ "Кирамет."

Головним порушенням є нехтування основними принципами науковості реставраційних робіт, які вимагають максимального збереження автентичності пам'ятника, відновлення втрачених елементів на підставі наукових обґрунтувань, збереження в максимальній недоторканності і обгрунтування будь-якого реставраційного втручання, науковості в підходах.

"На наших очах відбувається знищення історичної цінності одного з найстаріших об'єктів комплексу, ми спостерігаємо повну заміну справжніх елементів культурної спадщини на сучасні матеріали, ми бачимо використання сучасних технологій там, де повинні відбуватися реставраційні роботи. Мечеть перебуває  без покрівлі всю осінь і зиму 2017 року і до сьогоднішнього дня, опади, вогкість проникають в будівлю. Наступним етапом їхньої діяльності стане Головний корпус Ханського палацу, над яким вже зводять величезну металеву конструкцію, при цьому не зробивши жодних досліджень грунтів, основ будівлі, стін. В результаті цих варварських дій ми можемо втратити єдиний в світі палацовий комплекс династії Чингізидів, єдиний у світі зразок кримськотатарської архітектури, єдиний в світі пам’ятник, що зберігся після депортації  (кримськотатарського народу - ред), який свідчить про 300-річну державність кримських татар на цій території, духовний символ нашого народу - Ханський палац ! "- коментує екс-директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова.

Ретельне приховування російською окупаційною  владою всіх обставин, пов'язаних з проведенням робіт на території Ханського палацу, лише зміцнює підозри фахівців в тому, що на унікальний історико-архітектурний пам'ятник  кримськотатарського народу насунулася реальна загроза знищення.

Долучайтеся до акції  заради привернення світової спільноти до долі  Бахчисарайського палацу!

Дата і час проведення: 19 березня 2018 року, понеділок, початок об 11:00 (тривалість акції-перформансу  попередньо визначено в півтори години).

Адреса: г. Киев, Воздухлофлотскій проспект, 27.

Контакти: 0930042851.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.