Політв'язень Кремля з Криму вийшов на свободу

Політв'язень Кремля з Криму вийшов на свободу
Політв'язень Кремля з Криму вийшов на свободу
11.01.2021
Оцініть статтю: 
(3 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Відбувши весь термін ув'язнення у російській колонії, на свободу вийшов 52-річний кримський татарин Ренат Сулейманов, засуджений за ч.1 статті 282.2 КК РФ («організація діяльності екстремістської організації») і 22 січня 2019 року засуджений до 4 років позбавлення волі і 1 року обмеження волі за причетність до ісламського руху «Таблігі Джамаат». Під вартою Сулейманов перебував з 2 жовтня 2017 року.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Свою провину Ренат Сулейманов  не визнав і заявляв на судовому засіданні, що ні він, ні його одновірці не планували і не здійснювали ніяких дій, які могли б загрожувати безпеці населення в Криму, а свої релігійні погляди не вважає кримінальними.

«Кожен мусульманин зобов'язаний закликати до релігії Аллага. Щодо екстремізму,  то я не підтримував його ні до арешту, ні зараз.Тому я не згоден з висновками лінгвістичної експертизи», — звертався підсудний до судді Сергія Погребняка на заключному судовому засіданні.

Ренат Сулейманов відбував термін ув'язнення у виправній колонії № 1 УФСИН Росії у Кабардино-Балкарській Республіці.

Чотирьох кримських татар, зокрема Рената Сулейманова, Талята Абдурахманова, Арсена Кубедінова, Сейрана Мустафаєва заарештували в жовтні 2017 року за так званою «справою Таблігі Джамаат».

Їх вину «держзвинувачення» доводило традиційними методами — показами прихованих свідків, висновками лінгвістичної і релігієзнавчої експертиз, наявністю ісламської літератури і відеозаписом зборів.

Пана Сулейманова визнали винним за ч. 1 ст. 282.2 КК РФ і засудили до 4 років позбавлення волі.

На думку слідства, він був організатором. Решту осіб суд визнав винними за ч. 2 ст. 282.2 КК РФ і засудив до 2 років 6 місяців позбавлення волі умовно.

Сулейманов — єдиний, хто оскаржив вирок, однак апеляційний суд погодився з рішенням суду першої інстанції.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Рената Сулейманова політичним в'язням і вимагав його негайного звільнення, але на свободу чоловік вийшов тільки після закінчення повного терміну.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.