«У катів Джеміля Гафарова є конкретні імена» — адвокат померлого

«У катів Джеміля Гафарова є конкретні імена» — адвокат померлого
Джеміль Гафаров
17.02.2023
Оцініть статтю: 
(156 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У слідчому ізоляторі російського Новочеркаська (Ростовська область) помер 60-річний політв'язень, позбавлений волі на 13 років кримський татарин Джеміль Гафаров.

Про його смерть повідомила адвокатка Ліля Гемеджи:

«Я зателефонувала до СІЗО, мені повідомили, що він помер. Сказали, що його сьогодні заберуть у морг».

Раніше адвокат Гафарова Еміль Курбедінов повідомляв, що в СІЗО Новочеркаська Джемілю Гафарову відмовляли у проведенні медичного обстеження, а стан політв'язня, за його словами, різко погіршився.

Як розповіла дружина ув'язненого Разіє Гафарова, 2017 року, ще перед порушенням кримінальної справи, він переніс інфаркт міокарда. Того ж року йому діагностували хронічну ниркову недостатність із порушенням фільтрації нирок. Чоловік потребував регулярного діалізу нирок, а це в умовах СІЗО робити неможливо.

Адвокат Микола Полозов зазначає: 

«Загинув Джеміль унаслідок нелюдського ставлення до нього з боку російської влади. Йому елементарно не надавали необхідної медичної допомоги, якої він гостро потребував, перенісши за довгий час арешту та утримання під вартою інфаркт, страждаючи гіпертонічною хворобою та нирковою недостатністю».

Полозов додав, що поняття «російська влада» надто безлике, а кати Джеміля Гафарова мають конкретні імена: у тому, що сталося винні прокурори, що є елементами конвеєра, а також тюремники, фельдшери та лікарі, керівництво конкретних СІЗО.

Смерть Гафарова стала другим таким випадком за тиждень. 8 лютого, Кримська правозахисна група з посиланням на свої джерела повідомила про смерть у колонії № 5 м. Новотроїцьке Оренбурзької области Росії українця Костянтина Ширінга, засудженого у Криму за звинуваченням у «шпигунстві».

Російська ФСВП не коментує інформацію адвокатів і рідних Гафарова.

Нагадаємо, 11 січня російський суд виніс вирок учасникам «другої сімферопольської групи»: Сервету Газієву, Джемілю Гафарову, Аліму Каримову, Сейрану Муртазі та Ерфану Османову. Після оголошення вироку адвокат Еміль Курбедінов заявив, що для 60-річного Джеміля Гафарова та 62-річного Сервета Газієва це є фактично смертний вирок.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.