Попередження громадянам України у зв’язку зі складною безпековою ситуацією в Єгипті

Попередження громадянам України у зв’язку зі складною безпековою ситуацією в Єгипті
© REUTERS: У зв’язку з нападом на туристів у м. Хургада (АРЄ) 14.07.2017 року Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України переглянути власні плани щодо відвідування Єгипту
17.07.2017
Оцініть статтю: 
(471 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

МЗС України попереджає українців про складну безпекову ситуацію, що склалася в Єгипті і спричинила необхідність запровадження надзвичайного стану в цій країні, та не радить співгромадянам відпочивати на єгипетських курортах. Наводимо текст попередження повністю. 

У зв’язку з нападом на туристів у м. Хургада (АРЄ) 14.07.2017 року, а також враховуючи ухвалення парламентом Арабської Республіки Єгипет 04.07.2017 року рішення щодо продовження на три місяці надзвичайного стану в країні Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України переглянути власні плани щодо відвідування Єгипту протягом дії в державі надзвичайного стану, та, за можливості, утриматися без нагальної необхідності від поїздок до цієї держави, зокрема з туристичною метою.

Згадані застереження викликані істотною активізацією на території Єгипту радикальних терористичних угруповань, зокрема ІДІЛ, які дедалі частіше спрямовують терористичні атаки проти цивільних громадян з урахуванням їхньої релігійної приналежності.

Тим громадянам, які вже знаходяться в Єгипті, рекомендовано зважити на наявні ризики подальшого перебування на території цієї держави та неухильно дотримуватись таких порад:

— категорично не рекомендується здійснювати поїздки і перебувати на півночі та в центральній частині Синайського півострова, а також у пустельних районах на захід від долини ріки Ніл;

— виявляти пильність під час відвідування північного узбережжя Єгипту, столиці країни та дельти ріки Ніл, туристичних місць у її долині, узбережжя Червоного моря (курорти міст Хургада, Ель-Гуна, Сафага, Затоки Макаді та Затоки Сома), а також південної частини Синайського півострова (курорти міст Шарм-ель-Шейх, Дахаб, Таба).

У разі перебування в курортних місцях Єгипту наполегливо рекомендуємо виявляти підвищену увагу та обережність, утримуватися від виїзду за межі місць організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки. У випадку нагальної необхідності виїзду за межі місць організованого відпочинку громадянам слід повідомляти про це адміністрацію готелю, рідних або представників туроператора.

З метою отримання інформації про події, які можуть вплинути на забезпечення безпеки в районі розташування, наполегливо радимо стежити за новинами у місцевих ЗМІ, а також повідомленнями на інформаційних ресурсах МЗС України та Посольства України в Єгипті (www.mfa.gov.ua, www.egypt.mfa.gov.ua).

Рекомендуємо бути особливо обачними під час святкування в Єгипті релігійних (зокреиа й християнських) свят, та за можливості утримуватися від відвідування релігійних святинь.

У разі різкого загострення ситуації необхідно неухильно виконувати вказівки посадових осіб, відповідальних за безпеку у місці проживання. Громадянам рекомендується зберігати в доступних місцях паспортні документи, кошти і речі, що знадобляться у випадку термінового залишення місця проживання.

За потрапляння у надзвичайну ситуацію, виникнення загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Єгипті за номером телефону: +201000039648, e-mail: emb_eg@mfa.gov.ua або на цілодобову гарячу лінію МЗС України: +38 044 238 1657, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua.

Нагадаємо, 14 липня в результаті нападу особи з ножем на курорті в Хургаді було вбито двох жінок, ще чотирьох туристів травмовано. Спочатку повідомлялося, що загиблі жінки — громадянки України. Зокрема, зазначалось, що спочатку нападник вбив двох жінок та поранив ще двох інших туристів в готелі Zahabia, а потім поплив до сусіднього пляжу готелю Sunny Days El Palacio, де здійснив напад на ще щонайменше двох осіб, пізніше нападника було затримано.

Посол України в Єгипті Геннадій Латій не підтвердив інформацію, що серед загиблих в Єгипті є громадяни України.

— Станом на сьогодні (14 липня — ред.) ми не підтверджуємо те, що серед постраждалих є громадяни України, — сказав він.

За їх інформацією, загинули 2 особи, це можуть бути або громадяни Німеччини, або Вірменії. Крім того, він додав, що є одна поранена, вона народжена в Україні, але є громадянкою РФ.

До теми, 14 липня в районі міста Ель-Бадрашейн, що на 20 кілометрів південніше від Каїра, на контрольно-пропускному пункті були вбиті п’ятеро єгипетських поліцейських. Діяла група озброєних невідомих у масках, повідомляє DW. Наразі жодне з радикальних угруповань не взяло на себе відповідальність за атаку.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.