Представництво Президента України в АРК рекомендує до читання добірку книг про Крим

Представництво Президента України в АРК рекомендує до читання добірку книг про Крим
6 книг про Крим
11.01.2022
Оцініть статтю: 
(47 оцінки)
Теги: 
editor
Зображення користувача editor.

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим рекомендує українцям добірку цікавих видань про півострів. Це серія книжок «Кримський інжир / Qirim inciri», збірка репортажів «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму», збірка свідчень про російську окупацію «Люди «сірої зони»: Свідки російської анексії Криму 2014 року», книга «Крим Керіма», біографічний роман «Мустафа Джемілєв. Незламний» та наукове видання «Анексія Криму — міжнародний злочин».

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Представництва:

«Різдвяно-новорічні канікули — якраз гарний час, аби не лише набратися сил, але й довідатися щось нове. Саме тому Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим підготувало для вас добірку цікавих книг про Крим і не лише».

У дописі надано короткі анотації до пропонованих видань.

«Кримський інжир / Qirim inciri» (укладачі: Алім Алієв та Анастасія Левкова) — серія книжок із найкращими творами, поданими на конкурс, що його організував «Кримський Дім»: українською та кримськотатарською мовами, проза та поезія, оригінали й переклади.

Твори-оригінали дозволять доторкнутися до автентичної кримсько­татарської культури, відчути кримську природу, заглиби­тися в темні сторінки історії півострова, зрозуміти світовідчут­тя кримців і кримчан сьогодні. У творах кримсько­татарською мовою обізнаний читач зауважить особливості різних діалектів і стилів. Дитячі твори й розважать, і вчитимуть, покажуть, як традиційні цінності можуть бути вплетені в сучасні реалії.

«Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму» (Наталя Гуменюк). Це збірка репортажів з тимчасово окупованого Криму, куди журналістка Наталя Гуменюк їздила у 2014–2019 роках: справжні історії та трагедії людей, життя яких кардинально змінилося після 2014 року, бо відтоді хтось із кримчан живе в окупації, а хтось просто в іншій країні. То ж яка їхня неприхована правда? Підприємці та пенсіонери, кримські татари, студенти і громадські активісти, правозахисники та військові, люди з різними політичними та ідеологічними поглядами відверто розповідають свої історії: одні діляться тихим, глухим болем, інші просто втомилися мовчати й боятися. Ця книжка — голос окупованого Криму, його багатоголосся, де окремі розповіді творять єдину спільну історію, яка ще не завершилася.

«Люди «сірої зони»: Свідки російської анексії Криму 2014 року» (авторки проєкту: Олена Халімон, Анна Андрієвська). У збірці свідчень про російську окупацію Криму 2014 року йдеться про ту частину історії «кримської весни», яку замовчує або навмисно спотворює російська пропаганда. Понад півсотні оповідей спростовують міфи про те, що анексія півострова була безкровна і «кримчани не намагалися чинити опір, а добровільно обрали Росію». Як насправді Крим опинився під контролем Росії, та чим це обернулося для його мешканців? Які методи застосовують російські спецслужби та силовики щодо мирних громадян на півострові? Відповіді на ці та інші питання дають кримчани, що стали свідками та жертвами російського військового захоплення півострова навесні 2014 року.

«Крим Керіма» — це видання, що допоможе дорослим знайти правильні слова для обговорення психологічних моментів з дітьми та глибшого розуміння трагічних сторінок історії Криму. 

«Дім, родина, квітучі гранати, дитячі пригоди, — читаємо в анотації. — Одного дня все це змітає Другою світовою війною. А іншого дня, після вже стількох утрат, виявляється, що бути кримським татарином — вирок. Поспішна депортація, тижні в товарняках, ще тяжчі втрати, непривітне нове місце мешкання, тяжка праця. Спогади про втрачений Крим. Як віднайти сенс, силу жити й віру в людей?»

 

«Мустафа Джемілєв. Незламний» (автори: Алім Алієв, Севгіль Мусаєва). Це не просто біографічний роман — це розповідь про Крим і життя Мустафи Джемілєва, які тісно пов’язані один з одним. Видання дає уявлення про долю кримських татар та боротьбу цілої нації за вільне життя. Читач знайде п'ятдесят годин інтерв'ю, журналістські розслідування, історичні хроніки та фотографії з архіву, деякі з них надруковані вперше.

І наостанок — важливе наукове видання для всіх, хто цікавиться актуальними питаннями міжнародного права: монографія Олександра Задорожнього «Анексія Криму — міжнародний злочин». Це комплексне міжнародно-правове дослідження відносин, пов’язаних із міждержавною взаємодією Російської Федерації та України з «кримського питання» після відновлення їхнього державного суверенітету (1991–2014) і під час російської агресії у Криму, спрямованої на анексію півострова.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.